FLASH NEWS
SPRAVODAJSTVO:
OKRESNÝ DOPRAVNÝ INŠPEKTORÁT OR PZ V POVAŽSKEJ BYSTRICI UPOZORŇUJE MOTORISTICKÚ VEREJNOSŤ, ŽE OD PONDELKA 04.06.2018 DLHODOBO DO 31.12.2019 BUDE NA CESTE III. TRIEDY Č. 1983 V K. Ú. MILOCHOV (ČASŤ POVAŽSKEJ BYSTRICE) V KM 5,270 AŽ 5,400, LOKÁLNE V ÚSEKU CESTY POVAŽSKÁ BYSTRICA - MILOCHOV MIMO OBCE MEDZI ČASŤAMI HORNÝ MILOCHOV A DOLNÝ MILOCHOV, ÚPLNÁ UZÁVIERKA UVEDENÉHO ÚSEKU CESTY Z DÔVODU VÝSTAVBY ZÁPADNÉHO PORTÁLU TUNELA MILOCHOV.
NAJBLIŽŠIE PODUJATIA:
MESTO DUBNICA NAD VÁHOM VÁS POZÝVA NA DUBNICKÝ FOLKLÓRNY FESTIVAL, KTORÝ SA USKUTOČNÍ V DŇOCH OD 21. DO 25. AUGUSTA.
MESTO DUBNICA NAD VÁHOM VÁS POZÝVA NA OSLAVY 75. VÝROČIA SNP, DŇA 28. AUGUSTA OD 16:00 HOD. NA NÁMESTÍ ALEXANDRA DUBČEKA.
MESTO DUBNICA NAD VÁHOM VÁS POZÝVA „PINK FLOYD REVIVAL“ DŇA 28. AUGUSTA O 20:00 HOD. V NÁDVORÍ KAŠTIEĽA V DUBNICI NAD VÁHOM.
MESTO PÚCHOV VÁS POZÝVA NA 44. ROČNÍK TURISTICKÉHO POCHOVDU „PÚCHOVSKÝ OKRUH ZA ZDRAVÍM“, DŇA 1. SEPTEMBRA.
MESTO POVAŽSKÁ BYSTRICA VÁS POZÝVA NA PREDSTAVENIE „ČO SA SNÍVA TRPASLÍKOM“, KTORÉ SA USKUTOČNÍ DŇA 17. SEPTEMBRA O 19:30 HOD. V KINE MIER.
MESTO NOVÁ DUBNICA VÁS POZÝVA NA PREDSTAVENIE „ A TAK NEZOSTAL ŽIADEN“, DŇA 20. SEPTEMBRA O 19:00 HOD. V KINE PANOREX.
MESTO DUBNICA NAD VÁHOM VÁS POZÝVA NA PODUJATIE „ZLATÁ MLADOSŤ“, DŇA 20. SEPTEMBRA O 17:00 HOD. V DOME KULTÚRY.

Púchov (616)

streda, aug 21 2019

Časť frekventovanej komunikácie medzi Púchovom a Považskou Bystricou, ktorej premávku aktuálne riadi semafor, počas nastávajúceho víkendu úplne uzavrú. Viac sa dozviete v pripravovanej krátkej správe. 

streda, aug 21 2019

V obci Lednica sa konali tradičné Dožinkové slávnosti. Už devätnásť rokov si v obci pripomínajú túto tradíciu tak, ako to bolo zvykom v minulosti. Začína sa sprievodom obcou, ktorý prinesie veniec s klasov a obilia gazdovi, ktorého v dnešných časoch nahradil starosta obce.

streda, aug 21 2019

Obyvatelia Púchova sa konečne dočkali. Kritický úsek cesty na Štefánikovej ulici v blízkosti Divadla bol po rokoch zrekonštruovaný. Práce sa podarilo dokončiť ešte o niekoľko dní skôr, než bolo pôvodne plánované. 

streda, aug 21 2019

Vychýrený festival Východná, ale aj návštevy Bieloruska či Francúzska. Do týchto, ale aj do mnohých ďalších miest smerovali počas leta kroky folkloristov z Púchovského súboru Váh. Aké boli ich zážitky sa dozviete v pripravovanej podrobnej reportáži. 

štvrtok, aug 08 2019

V mestskom parku v Púchove sa 1. augustový večer odohralo nevšedné predstavenie. spájalo v sebe prvky tanca a divadla a prostredie praku dávalo celému večeru jedinečný nádych. Svoje vystúpenie pod názvom Nové sady odprezentoval mladý umelec žijúci v Brne Tomáš Janypka. 

streda, aug 07 2019

Po roku sa do Mestečka vrátili včelári z celej Púchovskej doliny. Tradičné podujatie s názvom Včelárska nedeľa sa konalo už po 13. krát.  Cieľom bolo zhodnotiť uplynulú sezónu, doplniť si včelárske potreby a podeliť sa o svoje skúsenosti.

piatok, aug 02 2019

Obľúbené detské tábory pod taktovkou Púchovského divadla boli opäť obsadené do posledného miesta. Bohatý program čakal deti tiež v divadelnom tábore, kde sa okrem iného naučili aj ako vystupovať na pódiu. 

utorok, júl 30 2019

Medzi šport, ktorý sa v poslednom období v Púchove rozvíjal veľmi dynamickým tempom patrí bezpochyby i florbal. Ten je v súčasnosti jedným z najrozšírenejších športov na základných či stredných školách. Stačí totiž hokejka a športová obuv. O tom, ako florbal postupne naberal na popularite sa dozviete viac v pripravovanej podrobnej reportáži. 

streda, júl 24 2019

Kolízie vtáctva so sklenenými bariérami patria medzi časté príčiny jeho úhynu pri preletoch či migrácii. Tým, že sklo sa stáva v architektúre obľúbeným prvkom aj v Púchove môže ísť ročne o desiatky až stovky jedincov, či už sú to bežné alebo vzácne druhy. Pre vtáky je sklenená výplň priehľadná a za letu ťažko identifikovateľná. Situáciu sa kompetentní rozhodli riešiť pomerne jednoduchým spôsobom - nálepkami v tvare siluety vtákov. 

streda, júl 24 2019

Mažoretkový súbor Nelly je už niekoľko rokov veľmi úspešný a to nielen na domácej, ale aj na medzinárodnej scéne. O tom, aká bola cesta od prvých úspechov až do súčasnosti sa dozviete viac v pripravovanej podrobnej reportáži.    

Stránka 1 z 62

Najčítanejšie správySpojte sa s nami

Odoberať novinky

Vybrali sme pre Vás