FLASH NEWS
SPRAVODAJSTVO:
OKRESNÝ DOPRAVNÝ INŠPEKTORÁT OR PZ V POVAŽSKEJ BYSTRICI UPOZORŇUJE MOTORISTICKÚ VEREJNOSŤ, ŽE OD PONDELKA 04.06.2018 DLHODOBO DO 31.12.2019 BUDE NA CESTE III. TRIEDY Č. 1983 V K. Ú. MILOCHOV (ČASŤ POVAŽSKEJ BYSTRICE) V KM 5,270 AŽ 5,400, LOKÁLNE V ÚSEKU CESTY POVAŽSKÁ BYSTRICA - MILOCHOV MIMO OBCE MEDZI ČASŤAMI HORNÝ MILOCHOV A DOLNÝ MILOCHOV, ÚPLNÁ UZÁVIERKA UVEDENÉHO ÚSEKU CESTY Z DÔVODU VÝSTAVBY ZÁPADNÉHO PORTÁLU TUNELA MILOCHOV.
NAJBLIŽŠIE PODUJATIA:
MESTO DUBNICA NAD VÁHOM VÁS POZÝVA NA OSLAVY 75. VÝROČIA SNP, DŇA 28. AUGUSTA OD 16:00 HOD. NA NÁMESTÍ ALEXANDRA DUBČEKA.
MESTO DUBNICA NAD VÁHOM VÁS POZÝVA „PINK FLOYD REVIVAL“ DŇA 28. AUGUSTA O 20:00 HOD. V NÁDVORÍ KAŠTIEĽA V DUBNICI NAD VÁHOM.
MESTO PÚCHOV VÁS POZÝVA NA 44. ROČNÍK TURISTICKÉHO POCHODU „PÚCHOVSKÝ OKRUH ZA ZDRAVÍM“, DŇA 1. SEPTEMBRA.
MESTO POVAŽSKÁ BYSTRICA VÁS POZÝVA NA PREDSTAVENIE „ČO SA SNÍVA TRPASLÍKOM“, KTORÉ SA USKUTOČNÍ DŇA 17. SEPTEMBRA O 19:30 HOD. V KINE MIER.
MESTO NOVÁ DUBNICA VÁS POZÝVA NA PREDSTAVENIE „ A TAK NEZOSTAL ŽIADEN“, DŇA 20. SEPTEMBRA O 19:00 HOD. V KINE PANOREX.
MESTO DUBNICA NAD VÁHOM VÁS POZÝVA NA PODUJATIE „ZLATÁ MLADOSŤ“, DŇA 20. SEPTEMBRA O 17:00 HOD. V DOME KULTÚRY.

Považská Bystrica (651)

pondelok, sep 16 2019

Združenie hradu Bystrica neúnavne pracuje na obnovení a zachovaní našej kultúrnej pamiatky už od roku 2008. Aktuálne tam prebiehajú práce na západnom obytnom krídle, kvôli čomu musela byť uzatvorená pôvodná prístupová cesta. Vďaka tomu však návštevníkom umožnili vstup cez baštu. 

pondelok, sep 16 2019

 

V polovici júla oznámila spoločnosť FALCK, že sa nezapojí do novej súťaže o prevádzkovanie rýchlej zdravotnej služby na Slovensku a z tohto trhu odíde. Keďže táto spoločnosť prevádzkovala väčšinu záchraniek na Slovensku, otvoril sa tak priestor pre ďalších potenciálnych prevádzkovateľov.

 

štvrtok, sep 12 2019

Vlastivedné múzeum v Považskej Bystrica sprístupnilo v spolupráci so slovenským múzeom ochrany prírody a jaskyniarstva v Liptovskom Mikuláš verejnosti novú výstavu pod názvom Čarovná moc rastlín. Návštevníci sa môžu dozvedieť zaujímavosti o rastlinách z nášho regiónu.

streda, sep 11 2019

Mesto Považská Bystrica chce odpredať svoj 1/3 podiel, ktorý má v rámci garáží na sídlisku Rozkvet. Cieľom je získať finančné prostriedky na ďalšie investičné akcie na sídlisku. Vďaka nim by malo pribudnúť viac ako 300 parkovacích miest.

pondelok, sep 09 2019

Už jedenásť rokov sa v Považskej Bystrici koná podujatie, ktorého hlavným motívom sú motorky vyrobené v Považskej Bystrici. Tie boli v mnohých ohľadoch unikátne a ešte aj dnes sa nájdu kusy, ktoré predbehli svoju dobu. 

pondelok, sep 09 2019

Mykologický spolok v Považskej Bystrici usporiadal v poradí už tretí ročník výstavy húb, ktoré členovia spolku nazbierali v okolí Považskej Bystrice. Tento rok počet vystavovaných exponátov stúpol na 176 kusov.

piatok, sep 06 2019

Už v apríly sme vás informovali o snahe mesta Považská Bystrica vybudovať na Dušianici hasičský areál. Keďže bolo treba spevniť plochu, na ktorej má vyrásť, začne sa s budovaním o niečo neskôr, ako sa pôvodne plánovalo.

štvrtok, sep 05 2019

Kultúrne leto v Považskej Bystrici prinieslo opäť po roku množstvo zaujímavých kultúrnych akcií. V centrálnej mestskej zóne sa konali mnohé koncerty, divadelné predstavenia, ale aj stand up vystúpenia, či talkshow.

streda, sep 04 2019

Považské strojárne oslavovali svoje 90. výročie. Možno práve im vďačíme za to, že sa z Považskej Bystrice stalo mesto a nie dedina. Kedysi obrovský koncern zamestnával tisíce ľudí nielen v okolí Považskej Bystrice ale aj v jeho odštepných závodoch po Slovensku. Kultúrne centrum prišlo s 2 dňovým programom, ktorým im symbolicky vzdalo hold. 

utorok, sep 03 2019

Mesto Považská Bystrica sa stalo dejiskom významnej udalosti, počas ktorej bola slávnostne uvedená do života kniha mapujúca obdobie počas SNP v okresoch Považská Bystrica, Púchov a Ilava. Celá udalosť začala pri pamätníku SNP, kde sa konal pietny akt ako spomienka na hrdinov, ktorý vybojovali nášmu národu slobodu. Pietna spomienka sa konala za účasti mnohých vzácnych hostí. Tí spolu s predstaviteľmi armády na úvod na znak úcty položili k pamätníku SNP vence.

Stránka 1 z 66

Najčítanejšie správySpojte sa s nami

Odoberať novinky

Vybrali sme pre Vás