FLASH NEWS
AKTUALNE:
PX CENTRUM DOČASNE POZASTAVUJE ONLINE REZERVÁCIE VSTUPENIEK CEZ SVOJU WEBOVÚ STRÁNKU. VSTUPENKY NA FILMOVÉ PREDSTAVENIA SI MÔŽETE ZAKÚPIŤ 1 HODINU PRED PREDSTAVENÍM V POKLADNI KINA MIER
ZMENA ČASU PREMIETANIA - OZNAMUJEME NÁVŠTEVNÍKOM KINA MIER, ŽE OD 1. SEPTEMBRA BUDÚ VEČERNÉ FILMOVÉ TITULY UVÁDZANÉ O 18.30 HOD. ČAS PREMIETANIA DETSKÝCH FILMOVÝCH PREDSTAVENÍ ZOSTÁVA NEZMENENÝ
NA ZÁKLADE ROKOVANIA KRÍZOVÉHO ŠTÁBU NEMOCNICE S POLIKLINIKOU POVAŽSKÁ BYSTRICA ZO DŇA 31. AUGUSTA 2020 PLATÍ OD 01.09.2020 ZÁKAZ NÁVŠTEV NA LÔŽKOVÝCH ODDELENIACH NEMOCNICE Z DÔVODU ZHORŠENIA EPIDEMIOLOGICKEJ SITUÁCIE V OKRESE POVAŽSKÁ BYSTRICA A PRIĽAHLÝCH OKRESOV
MESTO POVAŽSKÁ BYSTRICA V SPOLUPRÁCI SO SPOLOČNOSŤOU MEGAWASTE SLOVAKIA S.R.O. OPÄŤ ZABEZPEČILI PRE OBYVATEĽOV JESENNÉ ČISTENIE. OBČANIA VO VŠETKÝCH MESTSKÝCH ČASTIACH BUDÚ MÔCŤ VYHODIŤ DO PRISTAVENÝCH VEĽKOKAPACITNÝCH KONTAJNEROV ODPAD ZO ZÁHRAD ČI STARÉ, NEPOTREBNÉ VECI. NOVINKOU BUDE NÁDOBA NA POUŽITÝ JEDLÝ KUCHYNSKÝ OLEJ. VEĽKOKAPACITNÉ KONTAJNERY BUDÚ PRISTAVENÉ V JEDNOTLIVÝCH MESTSKÝCH ČASTIACH PODĽA HARMONOGRAMU
MESTO POVAŽSKÁ BYSTRICA VÁS POZÝVA NA XII. ROČNÍK HOROMIL FEST 2020, V DŇOCH 24.-26.09. V KINE MIER
DŇA 25. SEPTEMBRA SA USKUTOČNÍ PRVÁ SÓLOVÁ VÝSTAVA THE HUMAN PUPA MLADEJ UMELKYNE ZUZANY BODZÍKOVEJ O 16:00 HOD. V M PARKU NA 1. POSCHODÍ. UNIKÁTNE DIELA SI BUDETE MÔCŤ POZRIEŤ DO KONCA OKTÓBRA
MESTO PÚCHOV VÁS POZÝVA NA DIVADELNÉ PREDSTAVENIE MILENEC, DŇA 29. SEPTEMBRA O 19:00 HOD. V DIVADLE PÚCHOV

Považská Bystrica (893)

štvrtok, sep 24 2020

Viaceré schodiská na sídlisku Rozkvet v Považskej Bystrici sa začínajú rekonštruovať. Jedno už bude za chvíľu hotové a už čoskoro sa začne s rekonštrukciou ďalšieho.

streda, sep 23 2020

Policajti vyšetrujú tragédiu, ku ktorej došlo v okrese Považská Bystrica. Podľa doterajších zistení, v skorých ranných hodinách v Považskej Bystrici mal 54-ročný muž pichnúť nožom svoju bývalú manželku. Polícia krátko po čine zadržala podozrivého muža. Momentálne prebiehajú procesné úkony, z tohto dôvodu nie je zatiaľ možné poskytnúť bližšie informácie. Daná vec je v štádiu vyšetrovania.

štvrtok, sep 17 2020

Železničná cesta medzi Púchovom a Považskou Bystricou už vedie po novej trati. Dôležitou súčasťou stavby je tunel Diel. Počas jeho razenia boli vyťažené horniny, ktoré by zaplnili korby deväť a pol tisíca nákladných áut. Viaceré z nich sa po vytriedení spätne využívali pre potreby celej stavby. Zaujímavé výhľady ponúka premostenie Váhu v mieste Nosickej priehrady. Jedná sa o jeden z najdlhších železničných mostov v krajine. Má dĺžku viac než 650 metrov. Prvá jazda po novej trati bola dôležitá aj pre rušňovodičov, ktorí si ju pred štartom ostrej prevádzky stihli poriadne vyskúšať. 

streda, sep 09 2020

Priaznivci street kultúry v Považskej Bystrici usporiadali celodennú akciu, ktorá ponúkla viacero nevšedných aktivít a prilákala množstvo mladých ľudí z okolia. Pohľady okoloidúcich pútali najmä rôzne miestami až kaskadérske kúsky. 

štvrtok, sep 03 2020

Nový školský rok otvorili aj na Strednej zdravotníckej škole v Považskej Bystrici. Podobne ako na iných školách aj tu sa prvý deň niesol v duchu poctivého dodržiavania všetkých potrebných opatrení.

streda, sep 02 2020

Považskobystrická mestská časť Orlové usporiadala pri príležitosti ukončenia leta podujatie pre rodiny s deťmi. Nechýbali viaceré zábavné aktivity. Viac sa dozviete v pripravovanej reportáži.

streda, sep 02 2020

Na pietnom akte kladenia vencov pri pamätníku Slovenského národného povstania v Mladoňove sa zúčastnili predstavitelia viacerých miest či obcí z regiónu. Svoje zastúpenie tu mala i Slovenská armáda a hasiči. Odznelo viacero slávnostných príhovorov.

streda, sep 02 2020

Sú to už desiatky rokov, čo z Považských strojární vyexpedovali posledný vyrobený motocykel. Slávnu históriu výroby motoriek v Považskej Bystrici pripomína už dvanásť rokov podujatie Považskobystrický motocykel. Každý rok je venovaný inému typu motocyklu. Tento rok ním bol Tatran 125.

utorok, aug 25 2020

Koncom leta pribúda denne väčší počet nakazených koronavírusom aj v našom regióne. V okresoch Považská Bystrica, Púchov a Ilava bolo k 25. augustu 33 aktívnych prípadov. Najviac ich je v okrese Púchov, kde ich je celkovo 15. V okrese Ilava 14 a Považská Bystrica má 4. 

utorok, aug 25 2020

Už 20 rokov sa koná na najväčšom sídlisku v Považskej Bystrici fotosúťaž Rozkvet. Každoročne je súčasťou Helenských hodových slávností. Aj napriek tomu, že hody tento rok museli byť zrušené, fotosúťaž spojenú s výstavou VMČ zorganizoval.

Stránka 1 z 90

Najčítanejšie správySpojte sa s nami

Odoberať novinky

Vybrali sme pre Vás