FLASH NEWS
AKTUALNE:
NOVÁ SLUŽBA PRE POVAŽSKOBYSTRIČANOV - CELOROČNÝ BEZPLATNÝ ZBER NADROZMERNÉHO ELEKTROODPADU PRIAMO Z DOMU. VY SI LEN VYBERTE TERMÍN NA: HTTPS://WWW.ZBERELEKTROODPADU.SK/MESTSKE-CASTI.PHP. ZBER SI MÔŽETE OBJEDNAŤ AJ OSOBNE NA MESTSKOM ÚRADE V POVAŽSKEJ BYSTRICI NA ČÍSLE DVERÍ 324 ALEBO TELEFONICKY NA TELEFÓNNOM ČÍSLE 042/ 43 05 324. OBJEDNÁVKY NA ODVOZ SA UZATVÁRAJÚ VŽDY 2 DNI PRED KONANÍM ZBERU
HEMATOLOGICKO-TRANSFÚZNE ODDELENIE NSP POVAŽSKÁ BYSTRICA MOMENTÁLNE ZÁPASÍ S NEDOSTATKOM ZÁSOB KRVI. PROSÍME DARCOV O POMOC. POTREBNÉ SÚ VŠETKY KRVNÉ SKUPINY. PRAVIDELNÉ ODBERY DARCOV KRVI SA USKUTOČŇUJÚ KAŽDÝ UTOROK A PIATOK V ČASE OD 6:30 DO 9:00 HOD.
OR PZ V POVAŽSKEJ BYSTRICI UPOZORŇUJE MOTORISTICKÚ VEREJNOSŤ, ŽE Z DÔVODU POSUNU TERMÍNU DOKONČENIA STAVEBNÝCH PRÁC PRI REKONŠTRUKCII CESTY SA PREDLŽUJE TERMÍN UKONČENIA DOPRAVNÝCH OBMEDZENÍ NA CESTE II/517 V ÚSEKU CESTY ORLOVSKÝ MOST DO 20.12.2020
STÁLE ODBERNÉ MIESTO NA BEZPLATNÉ OTESTOVANIE ANTIGÉNOVÝMI TESTAMI JE OTVORENÉ. NACHÁDZA SA V BUDOVE OKRESNÉHO ÚRADU PB A VYUŽIŤ HO MÔŽETE V PRACOVNÝCH DŇOCH OD 10:00 DO 16:00, V STREDU OD 12:00 DO 18:00 HODINY
OBNOVENIE PREVDZKY KINA MIER OD 20.11.2020. PREMIETANIE FILMOVCH PREDSTAVEN OD 10 DIVKOV
DUBNICKÉ MÚZEUM A MESTSKÁ KNIŽNICA OD STREDY 18.11.2020 SÚ ZNOVA OTVORENÉ
POVAŽSKÁ KNIŽNICA V POVAŽSKEJ BYSTRICI A POBOČKY NA SÍDLISKÁCH SNP A ROZKVET SÚ OD 23.11.2020 OPÄŤ OTVORENÉ
S PRÍCHODOM CHLADNEJŠIEHO POČASIA OTVORILO MESTO DUBNICA NAD VÁHOM OD PIATKA 20.11.2020 BRÁNY KRÍZOVÉHO CENTRA

Považská Bystrica (905)

utorok, nov 24 2020

Historická budova knižnice v Považskej Bystrici je opäť sprístupnená verejnosti. Uzavretá bola kvôli rekonštrukcii ešte na jar minulého roku a knižnica sa presunula do provizórnych priestorov. Od pondelka 23. novembra je knižnica po 17 mesiacoch opäť otvorená a čitatelia môžu navštíviť vynovené priestory storočnej budovy.

štvrtok, nov 12 2020

Kamerový systém v meste Považská Bystrica bude rozšírený o štyri nové kamery. Tie budú monitorovať autá prichádzajúce do mesta a odchádzajúce z mesta. Cieľom je zabrániť krádežiam áut, či inej trestnej činnosti.

štvrtok, nov 12 2020

Je to už 102 rokov od ukončenia prvej svetovej vojny. 11. novembra o 11 hodine a 11 minúte roku 1918 boli zložené zbrane a Európa sa postupne začala spamätávať z ničivého vojenského konfliktu. Počas bojov v prvej svetovej vojne padlo aj množstvo Slovákov. 

streda, nov 11 2020

Zlá epidemiologická situácia ovplyvňuje najmä chod nemocníc. Počet hospitalizovaných pacientov s koronavírusom stúpa a tak sú nemocnice nútené vytvárať takzvané covidové oddelenia. V Považskej Bystrici už kapacitne nestačilo a tak museli byť pre pacientov s COVIDOM vytvorené ďalšie priestory.

pondelok, okt 19 2020

Denne sa na Slovensku vykonajú tisíce testov na COVID. Najviac využívaná je PCR metóda, ktorá sa označuje za najúčinnejšiu. Pri tejto metóde dochádza k výterom z nosa a krku. Následne laboratóriá vzorku vyšetria a do 96 hodín pošlú testovanému subjektu SMS o tom, či má koronavírus alebo je negatívny. V poslednej dobe sa čím ďalej viac hovorí aj o ďalších možnostiach testovania, ktoré by mali byť rýchlejšie. Najviac rezonujú v spoločnosti antigénové testy, ktoré chce využiť vláda aj v rámci celoplošného testovania obyvateľov. Výhodou je rýchlosť vyhodnotenia výsledku testu a to už do 15 minút. Vzhľadom k tomu sú vhodné najmä do nemocníc. Prvé testy sa už nachádzajú aj v nemocnici s poliklinikou v Považskej Bystrici.

pondelok, okt 19 2020

Zhoršujúca sa epidemiologická situácia ovplyvňuje aj chod nemocnice v Považskej Bystrici. Kvôli pozitívnym zamestnancom aj priamo v nemocnici museli prikročiť k viacerým opatreniam. 

štvrtok, okt 15 2020

Považská Bystrica je mesto, ktoré dlhodobo žije kultúrou. Podujatia sú takmer vždy vypredané a to v rámci rôznych žánrov. Jeseň však opäť nevyzerá pre kultúrne podujatia ružovo. Vo štvrtok 15.októbra vstúpili do platnosti nové opatrenia obmedzujúce organizáciu kultúrnych a spoločenských podujatí. Kultúrne domy, kiná, či divadlá sa tak na neurčitý čas uzavrú.

štvrtok, okt 08 2020

Centrum sociálnych služieb Nádej v Dolnom Lieskove navštívil poslanec NRSR Ján Herák. Člen parlamentného výboru pre sociálne veci si pozrel priestory zariadenia a spolu s riaditeľom sa následne venovali mnohých otázkam týkajúcich sa chodu centra, ale aj aktuálnej platnej legislatívy.

štvrtok, okt 08 2020

Koronakríza ovplyvnila chod všetkých samospráv po celom Slovensku. Viaceré boli nútené zastaviť plánované investície. Veľké projekty aj s podporou financií z mestskej kasy sú rozbehnuté aj v meste Považská Bystrica. Aj preto mesto chce využiť pomoc návratnej pôžičky od vlády.

utorok, okt 06 2020

Dve základné školy v Považskej Bystrici budú mať nové multifunkčné ihrisko. S výstavbou športovísk sa začalo v prvých jesenných mesiacoch a po ich dokončení budú mať všetky základné školy v meste multifunkčné športovisko.

Stránka 1 z 91

Najčítanejšie správySpojte sa s nami

Odoberať novinky

Vybrali sme pre Vás