FLASH NEWS
AKTUALNE:
HEMATOLOGICKO-TRANSFÚZNE ODDELENIE NSP POVAŽSKÁ BYSTRICA MOMENTÁLNE ZÁPASÍ S NEDOSTATKOM ZÁSOB KRVI. PROSÍME DARCOV O POMOC. POTREBNÉ SÚ VŠETKY KRVNÉ SKUPINY. PRAVIDELNÉ ODBERY DARCOV KRVI SA USKUTOČŇUJÚ KAŽDÝ UTOROK A PIATOK V ČASE OD 6:30 DO 9:00 HOD.
MESTO POVAŽSKÁ BYSTRICA PRIPRAVILO ĎALŠIU NOVINKU V OBLASTI SEPAROVANÉHO ZBERU. KAŽDÁ BYTOVÁ DOMÁCNOSŤ OBDRŽÍ V NAJBLIŽŠÍCH TÝŽDŇOCH KOMPOSTOVATEĽNÉ VRECKÁ, DO KTORÝCH BUDE MÔCŤ TRIEDIŤ KUCHYNSKÝ BIOODPAD
NA SLOVENSKU SA V TERMÍNE OD 15. 2. DO 31. 3. 2021 USKUTOČNÍ SČÍTANIE OBYVATEĽOV PRVÝKRÁT V PLNE ELEKTRONICKEJ PODOBE. K SČÍTANIU BUDE STAČIŤ POČÍTAČ, MOBIL ČI TABLET

TSK (505)

utorok, feb 23 2021

Sledujete reláciu VÚC

 

Jednoduché to v súčasnej dobe nemajú ani Centrá sociálnych služieb. Platia v nich prísne protiepidemiologické opatrenia a klientom prirodzene chýba najmä priamy kontakt s blízkymi.

utorok, feb 23 2021

Sledujete reláciu VÚC

 

Študenti končiacich ročníkov sa počas uplynulého týždňa vo viacerých školách v zriaďovateľskej pôsobnosti Trenčianskeho samosprávneho kraja vrátili do svojich lavíc, resp. do praxe. Niekoľko desiatok žiakov nastúpilo do prezenčného vyučovania aj na Strednej odbornej škole Pod Sokolicami v Trenčíne. 

utorok, feb 23 2021

Sledujete reláciu VÚC

 

Prezidentka Slovenskej republiky vymenovala Jozefa Habánika do funkcie rektora Trenčianskej univerzity. Jozef Habánik tak vstupuje do svojho tretieho funkčného obdobia v pozícii rektora Trenčianskej univerzity Alexandra Dubčeka.

utorok, feb 23 2021

Sledujete reláciu VÚC

 

Minister školstva, vedy, výskumu a športu Branislav Gröhling navštívil Strednú zdravotnícku školu v Považskej Bystrici. Spolu so županom TSK sa rozprávali so žiakmi, ale aj pedagógmi o aktuálnych témach.

utorok, feb 09 2021

Sledujete reláciu VÚC

 

Otvorené majú len niekoľko dní, no ich služby už stihlo využiť 3000 návštevníkov. Reč je o Verejnej knižnici Michala Rešetku v Trenčíne, ktorá je otvorená od 27. januára. 

utorok, feb 09 2021

Sledujete reláciu VÚC

 

Pokles v návštevnosti zaznamenali za minulý kalendárny rok múzeá na Slovensku, ale aj vo svete. Tento trend neobišiel ani Trenčianske múzeum.

utorok, feb 09 2021

Sledujete reláciu VÚC

 

Prvýkrát v roku 2021 sa stretli krajskí poslanci na plánovanej schôdzi, aby prerokovali viacero bodov, ku ktorým bolo nutné stanovisko poslancov. V priestoroch kongresovej sály TSK rokovalo pod vedením župana Jaroslava Bašku 36 poslancov. Krajský parlament zasadal kvôli zlej epidemickej situácii bez účasti verejnosti, médií a vedúcich pracovníkov úradu TSK. 

utorok, feb 09 2021

Sledujete reláciu VÚC

 

Jedným z bodov plánovaného januárového zasadnutia krajského parlamentu bolo aj zmenenie a doplnenie zriaďovateľských listín štyroch stredných škôl, že môžu vykonávať aj zdravotnú starostlivosť. 

utorok, Jan 26 2021

Sledujete reláciu VÚC

 

Od štvrtka siedmeho januára sa začalo s očkovaním zdravotníkov v župných nemocniciach v Považskej Bystrici, v Bojniciach a na Myjave. Možnosť zaočkovať sa mal aj župan TSK, svoje miesto však prepustil tým, ktorí to podľa jeho slov najviac potrebujú. Prvým zaočkovaným v Pobvažskobystrickej nemocnici bol riaditeľ nemocnice Igor Steiner.

utorok, Jan 26 2021

Sledujete reláciu VÚC

 

Vrchárska koruna Trenčianska vstupuje do svojho šiesteho ročníka. Projekt inšpirovaný podobnou aktivitou na Valašsku sa teší rok od roku väčšiemu záujmu. Cieľom projektu je propagácia cyklistických a turistických krás Trenčianskeho kraja.

Stránka 1 z 51

Najčítanejšie správySpravodajstvo v obrazoch

 
V sedemnástom kole druhej futbalovej ligy si tím MŠK Púchov zmeral sily s FC Košice. Stretnutie sa odohrávalo...
Občianske združenie Podivný Barón prinieslo ďalšie zaujímavé podujatie v online priestore. Duo interpretov zo...
Futbalisti Mestského športového klubu v Púchove sa už niekoľko dní intenzívne pripravujú na nadchádzajúcu...
V 18. kole Slovenskej hokejovej ligy privítali hokejisti Považskej Bystrice na svojom štadióne hráčov...

Spojte sa s nami

Odoberať novinky

Vybrali sme pre Vás