FLASH NEWS
SPRAVODAJSTVO:
OKRESNÝ DOPRAVNÝ INŠPEKTORÁT OR PZ V POVAŽSKEJ BYSTRICI UPOZORŇUJE MOTORISTICKÚ VEREJNOSŤ, ŽE OD PONDELKA 04.06.2018 DLHODOBO DO 31.12.2019 BUDE NA CESTE III. TRIEDY Č. 1983 V K. Ú. MILOCHOV (ČASŤ POVAŽSKEJ BYSTRICE) V KM 5,270 AŽ 5,400, LOKÁLNE V ÚSEKU CESTY POVAŽSKÁ BYSTRICA - MILOCHOV MIMO OBCE MEDZI ČASŤAMI HORNÝ MILOCHOV A DOLNÝ MILOCHOV, ÚPLNÁ UZÁVIERKA UVEDENÉHO ÚSEKU CESTY Z DÔVODU VÝSTAVBY ZÁPADNÉHO PORTÁLU TUNELA MILOCHOV.
NAJBLIŽŠIE PODUJATIA:
MESTO PÚCHOV VÁS POZÝVA NA MEDZINÁRODNÝ FESTIVAL ,,EXPEDIČNÁ KAMERA“, KTORÝ SA USKUTOČNÍ DŇA 20. FEBRUÁRA O 17:30 HOD. V KINE PÚCHOV.
MESTO POVAŽSKÁ BYSTRICA VÁS POZÝVA NA KONCERT PRE DETI ,,PACI PAC“, KTORÝ SA USKUTOČNÍ DŇA 20. FEBRUÁRA O 17:00 HOD. V KINE MIER.
MESTO PÚCHOV VÁS POZÝVA NA STRETNUTIE ,, ČAJ PRE SENIOROV“, KTORÉ SA USKUTOČNÍ DŇA 21. FEBRUÁRA O 15:00 HOD. V DIVADLE PÚCHOV.
MESTO PÚCHOV VÁS POZÝVA NA AUTORSKÝ FOLKOVÝ RECITÁL ,,NA CESTE S KARLOM KRYLOM“, KTORÝ SA USKUTOČNÍ DŇA 22. FEBRUÁRA O 18:00 HOD. V DIVADLE PÚCHOV.
MESTO NOVÁ DUBNICA VÁS POZÝVA NA ŠKOLSKÚ ZÁBAVU, KTORÁ SA USKUTOČNÍ DŇA 23. FEBRUÁRA O 19:00 HOD. V KULTÚRNOM DOME KOLAČÍN.
MESTO POVAŽSKÁ BYSTRICA VÁS POZÝVA NA POVAŽSKÚ HITPARÁDU, KTORÁ SA USKUTOČNÍ DŇA 24. FEBRUÁRA O 15:00 HOD. V KINE MIER.
MESTO PÚCHOV VÁS POZÝVA NA PREDSTAVENIE ,, KRÁLIKY Z KLOBÚKA“, KTORÉ SA USKUTOČNÍ DŇA 24. FEBRUÁRA O 15:00 HOD. V DIVADLE PÚCHOV.
MESTO NOVÁ DUBNICA VÁS POZÝVA NA PREDSTAVENIE ,,HELIGONICA“, KTORÉ SA USKUTOČNÍ DŇA 24. FEBRUÁRA O 16:00 HOD. V KINE PANOREX.

TSK (309)

utorok, feb 12 2019

Sledujete reláciu VÚC.

 

Župana Trenčianskeho samosprávneho kraja Jaroslav Bašku navštívili študenti gymnázia z Považskej Bystrice. Stretnutia sa však nekonalo na úrade TSK, ale v národnej rade slovenskej republiky.

utorok, feb 12 2019

Sledujete reláciu VÚC.

 

Považské osvetové stredisko v Považskej Bystrice v spolupráci s krajským osvetovým strediskom v Trenčíne pripravilo výstavu fotografií jaskýň a prírodných krás. Unikátne fotografie umelci vystavovali v kine Mier v Považskej Bystrici.

utorok, feb 12 2019

Sledujete reláciu VÚC.

 

V tomto roku si pripomíname 100.výročie úmrtia významnej osobnosti našich dejín Generála Milana Rastislava Štefánika.V priestoroch úradu TSK je od 1. februára nainštalovaná výstava o živote tohoto rodáka z nášho kraja. Jeho činy sa zapísali do dejín krajiny ako jedni z najvýznamnejších skutkov vo formovaní našej republiky. Výstava je unikátna, pretože spája viacero inštitúcií zaoberajúce sa osobou Štefánika, keďže z jeho života sa zachovalo veľmi málo osobných vecí. Návštevníkom je prístupná vo vestibule úradu kraja do konca mesiaca.   

utorok, feb 12 2019

Sledujete reláciu VÚC.

 

28. januára 2019 sa konalo v kongresovej sále úradu TSK prvé tohtoročné zastupiteľstvo Trenčianskeho samosprávneho kraja. V programe boli body venované inovácií sociálnych zariadení v kraji, predaju nadbytočného majetku v správe TSK, menovanie nových riaditeľov do sociálnych a nemocničných zariadení. V rámci programu bolo aj schválenie ustanovenia o žiadosti TSK na podporu z eurofondov, na výstavbu cyklotrasy z Nového Mesta nad Váhom do Trenčína. Tento úsek bude merať viac ako 21 kilometrov a celkovo vyjde na 4,4 milióna eur. TSK hradí 5 %, čiže takmer 220 000 eur.   

pondelok, Jan 28 2019

Sledujete reláciu VÚC.

 

Župa začne vo februári s výstavbou cyklotrasy, ktorá prepojí Trenčiansky hrad s hradom v moravskom meste Brumov Bylnice. Projekt, ktorý sa začal realizovať ešte v roku 2017 zabrzdili problémy s verejným obstarávaním na strane českého partnera. Dnes sú všetky prekážky odstránené a výstavba cyklotrasy sa môže začať realizovať.

pondelok, Jan 28 2019

Sledujete reláciu VÚC.

 

Počas vianočných sviatkov navštívil predseda TSK viaceré stanice záchranných zložiek v kraji. Župan zavítal do každého okresu, kde sa stretol s cestármi, hasičmi a členmi policajného zboru. Ako prvé navštívil predseda TSK okresy Prievidza a Partizánske a Bánovce nad Bebravou. Na Silvestra viedli jeho kroky do okresov Považská Bystrica, Ilava a Púchov.

pondelok, Jan 28 2019

Sledujete reláciu VÚC.

 

V utorok 8. januára 2019 sa v priestoroch Posádkového klubu v Trenčíne uskutočnilo prvé tohtoročné zasadnutie Rady a Predsedníctva KO JDS Trenčín. Vedenie KO JDS poprialo všetkým zúčastneným veľa zdravia a úspechov do nového roka. V úvode zasadnutia sa zhodnotil stav členskej základne za rok 2018 a spolu s predsedami okresných organizácií predstavili plán aktivít na nachádzajúce obdobie. Seniorov prišiel na úvodné zasadnutie pozdraviť aj predseda Trenčianskeho samosprávneho kraja Jaroslav Baška, ktorý vyzdvihol spoluprácu medzi vyšším územným celkom a JDS.

pondelok, Jan 28 2019

Sledujete reláciu VÚC.

 

Trenčiansky samosprávny kraj udeľoval verejné uznania za rok 2018. Ocenil troch jednotlivcov za ich výnimočné zásluhy v oblasti športu, šírenia dobrého mena Trenčianskeho samosprávneho kraja v zahraničí, či jeho rozvoja vo všetkých oblastiach spoločenského života. Prvým oceneným sa stal Alexander Károlyi, ktorý dostal uznanie komisie TSK za zásluhy a všestranný rozvoj vzťahov medzi Českou a Slovenskou republikou. Rad držiteľov Ceny predsedu Trenčianskeho samosprávneho kraja rozšíril Ján Cipov za dlhoročné pôsobenie vo funkcií poslanca Zastupiteľstva TSK, starostu obce Lehota pod Vtáčnikom a za celoživotné dielo rozvoja obce. Druhým z laureátov Ceny predsedu TSK za rok 2018 sa stal Ján Zachara za  významné športové úspechy na olympijskej úrovni a reprezentáciu Slovenska.

pondelok, Jan 14 2019

Sledujete reláciu VÚC.

 

Slovensko je krajina, ktorá má neobyčajne veľa historických pamiatok. Trenčiansky región sa môže pýšiť prvenstvom v počte hradov, zrúcanín a zámkov, ktorých tu nájdeme až jedenásť. V kongresových priestoroch úradu TSK sa 14. decembra konala medzinárodná konferencia cestovného ruchu s názvom Kultúrne dedičstvo. Zmyslom konferencie bolo okrem oboznámenia účastníkov s informáciami o činnosti pre zachovanie Kultúrneho dedičstva aj zoznámenie sa s témou tejto problematiky. Na konferencií sa predstavili správcovia kultúrnych pamiatok ako projekt Zelená Žaba, Trenčiansky hrad, či pútnické miesto Skalka. Produktívna spolupráca medzi  regiónmi pretrváva už niekoľko rokov a stále sa jej dobre darí, keďže obe strany hľadajú to čo nás spája. Trenčiansky región sa môže pochváliť skutočne bohatým kultúrnym dedičstvom.

pondelok, Jan 14 2019

Sledujete reláciu VÚC.

 

Toto podujatie patrí už tretím rokom medzi najúspešnejšie športové podujatia v rámci Trenčianskeho kraja. Jeho cieľom je propagovať rozmanitosť regiónu, turistické atrakcie, cyklotrasy a spájať profesionálnych i amatérskych športovcov. V priestoroch úradu Trenčianskeho samosprávneho kraja sa konalo v sobotu 15. decembra vyhodnotenie tohto ročníka. Účasť bola obrovská, slávnostného ocenenia sa zúčastnilo viac ako sto športových nadšencov. Vrchárska koruna Trenčianska je prvé a najväčšie cykloturistické podujatie na Slovensku s medzinárodnou účasťou.

Stránka 1 z 31

Najčítanejšie správySpravodajstvo v obrazoch

 
V 41. kole extraligy dorastu sa na Púchovskom ľade predstavil domáci tím MŠK proti hokejistom HC Slovan...
V Považskej Bystrici bo na programe druhý turnaj Fatranskej mikroligy najmenších basketbalistov. V rámci turnaja...
V Považskej Bystrici sa konal už tradičný turnaj OBfZ prípraviek a mladších žiakov. Tímy boli rozdelené do...
V piatok 15. februára prijal pozvanie do priestorov budovy TSK Japonský Veľvyslanec Jun Shimmi, ktorý prišiel...

Spojte sa s nami

Odoberať novinky

Vybrali sme pre Vás