FLASH NEWS
AKTUALNE:
NOVÁ SLUŽBA PRE POVAŽSKOBYSTRIČANOV - CELOROČNÝ BEZPLATNÝ ZBER NADROZMERNÉHO ELEKTROODPADU PRIAMO Z DOMU. VY SI LEN VYBERTE TERMÍN NA: HTTPS://WWW.ZBERELEKTROODPADU.SK/MESTSKE-CASTI.PHP. ZBER SI MÔŽETE OBJEDNAŤ AJ OSOBNE NA MESTSKOM ÚRADE V POVAŽSKEJ BYSTRICI NA ČÍSLE DVERÍ 324 ALEBO TELEFONICKY NA TELEFÓNNOM ČÍSLE 042/ 43 05 324. OBJEDNÁVKY NA ODVOZ SA UZATVÁRAJÚ VŽDY 2 DNI PRED KONANÍM ZBERU
HEMATOLOGICKO-TRANSFÚZNE ODDELENIE NSP POVAŽSKÁ BYSTRICA MOMENTÁLNE ZÁPASÍ S NEDOSTATKOM ZÁSOB KRVI. PROSÍME DARCOV O POMOC. POTREBNÉ SÚ VŠETKY KRVNÉ SKUPINY. PRAVIDELNÉ ODBERY DARCOV KRVI SA USKUTOČŇUJÚ KAŽDÝ UTOROK A PIATOK V ČASE OD 6:30 DO 9:00 HOD.
OR PZ V POVAŽSKEJ BYSTRICI UPOZORŇUJE MOTORISTICKÚ VEREJNOSŤ, ŽE Z DÔVODU POSUNU TERMÍNU DOKONČENIA STAVEBNÝCH PRÁC PRI REKONŠTRUKCII CESTY SA PREDLŽUJE TERMÍN UKONČENIA DOPRAVNÝCH OBMEDZENÍ NA CESTE II/517 V ÚSEKU CESTY ORLOVSKÝ MOST DO 20.12.2020
STÁLE ODBERNÉ MIESTO NA BEZPLATNÉ OTESTOVANIE ANTIGÉNOVÝMI TESTAMI JE OTVORENÉ. NACHÁDZA SA V BUDOVE OKRESNÉHO ÚRADU PB A VYUŽIŤ HO MÔŽETE V PRACOVNÝCH DŇOCH OD 10:00 DO 16:00, V STREDU OD 12:00 DO 18:00 HODINY
OBNOVENIE PREVDZKY KINA MIER OD 20.11.2020. PREMIETANIE FILMOVCH PREDSTAVEN OD 10 DIVKOV
DUBNICKÉ MÚZEUM A MESTSKÁ KNIŽNICA OD STREDY 18.11.2020 SÚ ZNOVA OTVORENÉ
POVAŽSKÁ KNIŽNICA V POVAŽSKEJ BYSTRICI A POBOČKY NA SÍDLISKÁCH SNP A ROZKVET SÚ OD 23.11.2020 OPÄŤ OTVORENÉ
S PRÍCHODOM CHLADNEJŠIEHO POČASIA OTVORILO MESTO DUBNICA NAD VÁHOM OD PIATKA 20.11.2020 BRÁNY KRÍZOVÉHO CENTRA

TSK (476)

utorok, nov 10 2020

Sledujete reláciu VÚC

 

Kultúrny život v kraji sa kvôli prísnym opatreniam na čas zastavil. Osireli kultúrne domy, ale aj kiná či divadlá. Aj z tohto dôvodu sa veľa kapiel, či divadelných súborov presunulo do online priestoru, aby svojimi umeleckými vystúpeniami spríjemnili chvíle svojim fanúšikom aspoň cez obrazovky počítačov, telefónov, či tabletov. Túto možnosť využívajú čím ďalej viac aj folklórne skupiny, ktoré majú širokú základňu fanúšikov. Svoj prvý online koncert odohrali aj známi Moštenskí Pajtáši. Nie všetko sa však dá urobiť live. PX Centrum v Považskej Bystrici v spolupráci s KOCR Trenčín región a televíziou Považie prišlo s myšlienkou urobiť obľúbenú Považskú hitparádu aj v čase keď musia byť hľadiská kultúrnych domov prázdne.  

 

utorok, nov 10 2020

Sledujete reláciu VÚC

 

Trenčiansky hrad má novú stredovekú atrakciu. V rámci južného opevnenia bola inštalovaná zbraň známa ako trebuchet. V minulosti bola táto zbraň určená najmä na dobývanie opevnených hradov a miest pomocou ničenia hradieb či iných objektov.

 

utorok, nov 10 2020

Sledujete reláciu VÚC

 

Tesne pred spustením celoplošného testovania sa prišiel o pripravenosti odberných miest na troch vybraných školách informovať aj trenčiansky župan. Jeho kroky smerovali na Obchodnú akadémiu v Trenčíne, Strednú odbornú školu technickú v Dubnici nad Váhom a na púchovské Gymnázium. 

 

utorok, nov 10 2020

Sledujete reláciu VÚC

 

Aj napriek náročnej situácii je v rámci Trenčianskeho samosprávneho kraja otvorených viacero zariadení, ktoré verejnosť môže navštíviť. Stačí dodržiavať všetky hygienické opatrenia. 

 

štvrtok, okt 22 2020

Sledujete reláciu VÚC

 

Novým hlavným kontrolórom TSK bude Pavol Zigo. Rozhodli o tom poslanci župného parlamentu na 25. plánovanej schôdzi a to v tajnej voľbe. Nový hlavný kontrolór vystrieda vo funkcii Richarda Horvátha, ktorý pôsobil ako hlavný kontrolór 18 rokov.

 

štvrtok, okt 22 2020

Sledujete reláciu VÚC

 

Považské osvetové stredisko v Považskej Bystrici v zriaďovateľskej pôsobnosti Trenčianskeho samosprávneho kraja usporiadalo nevšednú výstavu, kde sa predviedlo viacero autorov. Nechýbala expozícia krojovaných bábik, no zaujali aj svadobné vence i krojové súčasti z celého regiónu.štvrtok, okt 22 2020

Sledujete reláciu VÚC

 

V Trenčianskych Tepliciach sa v rámci šiesteho ročníka Trenčianskej bežeckej ligy stretlo celkovo 130 pretekárov. 32 žien a 98 mužov prišlo nielen z blízkeho okolia. Pripravená bola zaujímavá trať. Začiatok podujatia sa niesol v znamení menšieho preteku pre deti, no dôležitý bol v prvom rade súťažný beh mužov a žien. Aby organizátori naplnili platné epidemiologické nariadenia, rozdelili bežcov do viacerých skupín. V celkovom poradí dominoval Michal Staník z Lysej pod Makytou, ktorý viac než 9 kilometrovú trať zabehol za 36 minút a 24 sekúnd. Druhé miesto si vybojoval Miroslav Ilavský z Dubnice nad Váhom, ktorý za víťazom zaostal o 25 sekúnd. Na bronzovej priečke sa s časom 37 minút a jedna sekunda umiestnil Dalibor Jakal zo Svinnej.pondelok, okt 05 2020

Sledujete reláciu VÚC

 

Trenčiansky samosprávny kraj, Stredná športová škola a Slovenský atletický zväz podpísali v školských priestoroch v Trenčíne memorandum o spolupráci. Hlavným cieľom tohto memoranda je zabezpečenie prípravy žiakov v oblasti atletiky, spolupráca vo vzdelávaní športovcov i odborníkov a rozvoj športovej infraštruktúry.

pondelok, okt 05 2020

Sledujete reláciu VÚC

 

V areáli Fakulty špeciálnej techniky univerzity Alexandra Dubčeka v Trenčíne slávnostne otvorili priestory zrekonštruovanej budovy, ktorá slúži ako internát pre viac ako sto domácich, ale aj zahraničných študentov. Rekonštrukcia bola realizovaná v troch fázach.

pondelok, okt 05 2020

Sledujete reláciu VÚC

 

V pondelok 28. septembra sa uskutočnilo 25. plánované rokovanie župného parlamentu. Rokovania sa zúčastnilo 44 poslancov a v pláne bolo prerokovať 23 bodov týkajúcich sa školstva, zdravotníctva, ekonomických otázok, či majetkových prevodov. V úvode schôdze poslanci volili nového hlavného kontrolóra TSK, keďže po viac ako 18 rokoch v tomto úrade končí Richard Horváth. Novým hlavným kontrolórom bol zvolený Pavol Zigo.

Stránka 1 z 48

Najčítanejšie správySpravodajstvo v obrazoch

 
Na Považí pôsobí množstvo folklórnych súborov, ktoré sa snažia vyhľadávať a následne prezentovať zvyky...
Po dlhých týždňoch bez hokeja vykorčuľovali a odohrali súťažný zápas hokejisti Považskej Bystrice...
Druhá najvyššia hokejová súťaž na Slovensku dostala opäť zelenú a môže sa opäť rozbehnúť. Odohrané...
Viaceré hudobné zoskupenia sa v súčasnosti snažia fanúšikom aspoň z času na čas svoju tvorbu ponúknuť...

Spojte sa s nami

Odoberať novinky

Vybrali sme pre Vás