FLASH NEWS
AKTUALNE:
HEMATOLOGICKO-TRANSFÚZNE ODDELENIE NSP POVAŽSKÁ BYSTRICA MOMENTÁLNE ZÁPASÍ S NEDOSTATKOM ZÁSOB KRVI. PROSÍME DARCOV O POMOC. POTREBNÉ SÚ VŠETKY KRVNÉ SKUPINY. PRAVIDELNÉ ODBERY DARCOV KRVI SA USKUTOČŇUJÚ KAŽDÝ UTOROK A PIATOK V ČASE OD 6:30 DO 9:00 HOD.
MESTO POVAŽSKÁ BYSTRICA PRIPRAVILO ĎALŠIU NOVINKU V OBLASTI SEPAROVANÉHO ZBERU. KAŽDÁ BYTOVÁ DOMÁCNOSŤ OBDRŽÍ V NAJBLIŽŠÍCH TÝŽDŇOCH KOMPOSTOVATEĽNÉ VRECKÁ, DO KTORÝCH BUDE MÔCŤ TRIEDIŤ KUCHYNSKÝ BIOODPAD
NA SLOVENSKU SA V TERMÍNE OD 15. 2. DO 31. 3. 2021 USKUTOČNÍ SČÍTANIE OBYVATEĽOV PRVÝKRÁT V PLNE ELEKTRONICKEJ PODOBE. K SČÍTANIU BUDE STAČIŤ POČÍTAČ, MOBIL ČI TABLET

Kultúra a umenie (265)

utorok, feb 02 2021

Občianske združenie Podivný Barón prinieslo ďalšie zaujímavé podujatie v online priestore. Duo interpretov zo Slovenskej filharmónie Lucia Harvanová a Kiril Stoyanov, ktorí hrajú známe i menej známe klasické skladby svetových skladateľov vážnej hudby zavítali do Púchova. Pre divákov si pripravili takmer hodinové vystúpenie, ktoré mohli sledovať cez online prenos na sociálnej sieti. 

utorok, nov 24 2020

Na Považí pôsobí množstvo folklórnych súborov, ktoré sa snažia vyhľadávať a následne prezentovať zvyky a tradície našich predkov. Kroje, spevy a tance sú vernou kópiou starých, častokrát už niekoľko desaťročí zabudnutých originálov. Jedným z folklórnych súborov, ktorý prezentuje históriu folklóru z okolia Považskej Bystrice je aj Praznovanka z Praznova. Tento rok oslavuje súbor 40. výročie od jeho vzniku.

štvrtok, nov 19 2020

Viaceré hudobné zoskupenia sa v súčasnosti snažia fanúšikom aspoň z času na čas svoju tvorbu ponúknuť prostredníctvom online prenosu. Výnimkou nie sú ani Moštenskí Pajtáši, ktorí sa venujú obľúbenej ľudovej hudbe. Po zrušených jesenných podujatiach sa online prenosy javili ako jediná možná forma koncertovania. 

streda, nov 04 2020

Rovnako ako počas jarných mesiacov, museli umelecké súbory aj teraz prerušiť svoju pravidelnú činnosť. Výnimkou nie je ani folklórny súbor Váh. Jeho členovia by do budúcna chceli priniesť nový program. Všetko bude však závisieť od aktuálnej situácie.

štvrtok, okt 29 2020

Podobne ako na jar, museli umelecké súbory aj teraz prerušiť svoju pravidelnú činnosť. Aktuálne ich členovia vyčkávajú, ako sa situácia bude ďalej vyvíjať.

štvrtok, okt 22 2020

V Základnej umeleckej škole v Púchove si pripravili koncert na netradičný spôsob. Nakoľko aktuálna situácia neumožňuje organizáciu kultúrnych podujatí v štandardnom režime, museli byť v škole kreatívni a nájsť iný spôsob ako priniesť muziku svojim poslucháčom. Absolventský koncert sa tak presunul do online prostredia.    

pondelok, okt 19 2020

Novoprijaté epidemiologické opatrenia sa opätovne dotkli najmä fungovania kultúrnych podujatí a s nimi spojených sprievodných činností. Nateraz musia všetky kultúrne inštitúcie svoje aktivity prerušiť a inak tomu nie je ani v Púchove.

štvrtok, okt 01 2020

Opatrenia prijaté v dôsledku zhoršujúcej sa epidemiologickej situácie sa od prvého októbra dotknú najmä hromadných podujatí. Najviac tieto nariadenia zasiahnu práve organizovanie kultúrnych a spoločenských akcií, na ktorých vystupujú známi interpreti a sú divácky veľmi vyhľadávané. 

utorok, sep 29 2020

V priestoroch obchodného centra v Považskej Bystrici bola odhalená výstava obrazov od Zuzany Bodzíkovej. Diela reflektujú mnohé aktuálne témy.    

streda, sep 02 2020

V rámci kultúrneho festivalu s názvom Babylon vystúpila v Dubnici nad Váhom skupina King Shaolin. Kapela vznikla v roku 2011 a odvtedy sa stihla etablovať ako stálica Slovenskej scény. Muzikanti majú  na svojom konte tri albumy a viac ako 600 koncertov v siedmich krajinách Európy. 

Stránka 1 z 27

Najčítanejšie správySpravodajstvo v obrazoch

 
V sedemnástom kole druhej futbalovej ligy si tím MŠK Púchov zmeral sily s FC Košice. Stretnutie sa odohrávalo...
Občianske združenie Podivný Barón prinieslo ďalšie zaujímavé podujatie v online priestore. Duo interpretov zo...
Futbalisti Mestského športového klubu v Púchove sa už niekoľko dní intenzívne pripravujú na nadchádzajúcu...
V 18. kole Slovenskej hokejovej ligy privítali hokejisti Považskej Bystrice na svojom štadióne hráčov...

Spojte sa s nami

Odoberať novinky

Vybrali sme pre Vás