FLASH NEWS
AKTUALNE:
CELOROČNÝ BEZPLATNÝ ZBER VEĽKÝCH A ŤAŽKÝCH ELEKTROSPOTREBIČOV V POVAŽSKEJ BYSTRICI SA USKUTOČNÍ UŽ V SOBOTU 25. SEPTEMBRA OD 8.00 DO 12.00 HODINY. OBJEDNÁVKU JE POTREBNÉ VYSTAVIŤ NAJNESKÔR DVA DNI PRED TERMÍNOM ZBERU, TEDA DO ŠTVRTKU 23. SEPTEMBRA.

Kultúra a umenie (271)

streda, aug 18 2021

V Púchove si začiatkom uplynulého víkendu prišli na svoje fanúšikovia alternatívnej muziky. Pod lipami v Europarku sa predstavilo zoskupenie Modré hory.

štvrtok, jún 17 2021

Dvojdňový púchovský festival s názvom Yess2Jazz fest 2021, ktorý sa odohral v priestoroch Europarku svojim návštevníkom priniesol hviezdy českej a slovenskej  jazzovej scény. Nechýbali ani sprievodné aktivity.

utorok, jún 15 2021

Dubnické divadlo sa po dlhom čase mohlo znova predstaviť v domácom kultúrnom stánku. Obľúbená komédia s názvom Hotel na zbláznenie, ktorá mala svoju premiéru ešte v roku 2019 opäť prilákala niekoľko desiatok zvedavých divákov.

utorok, máj 25 2021

Po dlhšej dobe kultúra mierne ožila aj v Púchove. V podkroví Župného domu si tento krát prišli na svoje tí najmenší diváci. Predstavilo sa im bábkové divadlo Morgonrock so svojou najnovšou hrou s názvom Čert Kolofón a tri kocky droždia.

pondelok, máj 03 2021

Púchovské Divadlo pripravilo výstavu s jarnou tematikou. Kvôli stále pretrvávajúcim opatreniam bola umiestnená tak, aby si ju mohli ľudia pozrieť zvonka.

štvrtok, mar 11 2021

Bábkarský súbor D121, ktorý pracuje pod záštitou Divadla v Púchove sa v online priestore predstavil so svojím novým počinom s názvom Líškanie alebo podvody kmotry Líšky. 

utorok, feb 02 2021

Občianske združenie Podivný Barón prinieslo ďalšie zaujímavé podujatie v online priestore. Duo interpretov zo Slovenskej filharmónie Lucia Harvanová a Kiril Stoyanov, ktorí hrajú známe i menej známe klasické skladby svetových skladateľov vážnej hudby zavítali do Púchova. Pre divákov si pripravili takmer hodinové vystúpenie, ktoré mohli sledovať cez online prenos na sociálnej sieti. 

utorok, nov 24 2020

Na Považí pôsobí množstvo folklórnych súborov, ktoré sa snažia vyhľadávať a následne prezentovať zvyky a tradície našich predkov. Kroje, spevy a tance sú vernou kópiou starých, častokrát už niekoľko desaťročí zabudnutých originálov. Jedným z folklórnych súborov, ktorý prezentuje históriu folklóru z okolia Považskej Bystrice je aj Praznovanka z Praznova. Tento rok oslavuje súbor 40. výročie od jeho vzniku.

štvrtok, nov 19 2020

Viaceré hudobné zoskupenia sa v súčasnosti snažia fanúšikom aspoň z času na čas svoju tvorbu ponúknuť prostredníctvom online prenosu. Výnimkou nie sú ani Moštenskí Pajtáši, ktorí sa venujú obľúbenej ľudovej hudbe. Po zrušených jesenných podujatiach sa online prenosy javili ako jediná možná forma koncertovania. 

streda, nov 04 2020

Rovnako ako počas jarných mesiacov, museli umelecké súbory aj teraz prerušiť svoju pravidelnú činnosť. Výnimkou nie je ani folklórny súbor Váh. Jeho členovia by do budúcna chceli priniesť nový program. Všetko bude však závisieť od aktuálnej situácie.

Stránka 1 z 28

Najčítanejšie správySpravodajstvo v obrazoch

 
Offroadové zápolenie v obci Lúky má už dlhoročnú tradíciu. V rámci celého Slovenska ide o jednu...
V Púchove si začiatkom uplynulého víkendu prišli na svoje fanúšikovia alternatívnej muziky. Pod lipami...
Bedmintonový kemp v Púchove opäť prilákal priaznivcov tohto športu z celého Slovenska. Miestny klub ho...
Mestský športový klub v Púchove zorganizoval tlačovú konferenciu na ktorej vedenie informovalo o aktuálnej...

Spojte sa s nami

Odoberať novinky

Vybrali sme pre Vás