FLASH NEWS
SPRAVODAJSTVO:
OKRESNÝ DOPRAVNÝ INŠPEKTORÁT OR PZ V POVAŽSKEJ BYSTRICI UPOZORŇUJE MOTORISTICKÚ VEREJNOSŤ, ŽE OD PONDELKA 04.06.2018 DLHODOBO DO 31.12.2019 BUDE NA CESTE III. TRIEDY Č. 1983 V K. Ú. MILOCHOV (ČASŤ POVAŽSKEJ BYSTRICE) V KM 5,270 AŽ 5,400, LOKÁLNE V ÚSEKU CESTY POVAŽSKÁ BYSTRICA - MILOCHOV MIMO OBCE MEDZI ČASŤAMI HORNÝ MILOCHOV A DOLNÝ MILOCHOV, ÚPLNÁ UZÁVIERKA UVEDENÉHO ÚSEKU CESTY Z DÔVODU VÝSTAVBY ZÁPADNÉHO PORTÁLU TUNELA MILOCHOV.
NAJBLIŽŠIE PODUJATIA:
MESTO POVAŽSKÁ BYSTRICA VÁS POZÝVA NA DEŇ DETÍ NA KALVÁRII, DŇA 1. JÚNA OD 13:00 HOD.
MESTO PÚCHOV VÁS POZÝVA NA MEDZINÁRODNÝ DEŇ DETÍ V KINE, V SOBOTU 1. JÚNA FILM „UGLY DOLLS“ O 15:30 HOD. A FILM „ALADIN“ O 17:30 HOD.
MESTO DUBNICA NAD VÁHOM VÁS POZÝVA NA MDD S LASTOVIČKOU, DŇA 1. JÚNA OD 9:30 HOD. NA PARKOVISKU PRED DOMOM KULTÚRY.
MESTO POVAŽSKÁ BYSTRICA VÁS POZÝVA NA BEZHRANIČNÉ VALAŠENIE, DŇA 2. JÚNA OD 9:00 NA HORSKEJ CHATE KOHÚTKA, NOVÝ HROZENKOV.
MESTO PÚCHOV VÁS POZÝVA NA PREDSTAVENIE „LORD NORTON & SLUHA JAMES“, KTORÉ SA USKUTOČNÍ DŇA 4. JÚNA O 19:00 HOD. V DIVADLE PÚCHOV.
MESTO PÚCHOV VÁS POZÝVA NA II. FOLKLÓRNY VEČER, DŇA 8. JÚNA O 19:00 HOD. V DIVADLE PÚCHOV.

Z domova (223)

utorok, máj 14 2019

Úrad pre verejné obstarávanie v spolupráci s Trenčianskym samosprávnym krajom zorganizoval školenie pre obstarávateľov, koordinátorov, podnikateľov a novinárov. V priestoroch úradu TSK prebehlo spoločné stretnutie, kde si pripomenuli zúčastnení diskusiu z minulého roka, ktorá priniesla základ nápadu o zefektívnení procesu verejného obstarávania. V týchto dňoch pracuje delegácia v teréne a vysvetľuje novinky v zákonoch a postupoch pri verejnom obstarávaní, ukazuje chyby, ktorých sa treba vyvarovať a takisto zbiera podnety na zlepšenie spolupráce. 

pondelok, máj 13 2019

Žiaci stredných škôl, konkrétne členovia školského parlamentu alebo rady školy, mali možnosť zúčastniť sa diskusie s predsedom Trenčianskeho samosprávneho kraja. V priestoroch kongresovej sály úradu TSK sa stretli zástupcovia jednotlivých škôl, kde predstavili svoju činnosť svojim kolegom a vymenili si nápady a skúsenosti svojho pôsobenia. Zároveň sa dozvedeli informácie o fungovaní TSK a možnostiach, ktoré im ponúka v rámci spolupráce. Časť stretnutia bola venovaná aj otázkam študentov a prezentácií ich problémov v rámci školy. 

utorok, apr 30 2019

Trenčianske osvetové stredisko, Dubnica nad Váhom a Trenčiansky samosprávny kraj podporili aj tento rok podujatie, ktoré prináša umenie regionálnych autorov. Tento rok sa môžeme kochať až 179 umeleckými dielami v priestoroch kaštieľa v Dubnici nad Váhom. Slávnostná vernisáž otvorila brány výtvarného spektra a zároveň ocenila víťazných amatérskych umelcov, ktorý postupujú do celoslovenského kola. 

piatok, apr 26 2019

Okresný úrad odbor krízového riadenia usporiadal aj tento rok okresné kolo súťaže mladý záchranár. Tímy zložené zo žiakov základných škôl z okresov Púchov a Považská Bystrica museli ukázať svoje skúsenosti v rámci civilnej ochrany na šiestich stanovištiach.

štvrtok, apr 18 2019

 

Trenčiansky samosprávny kraj ako prvý na Slovensku spustil súťaž na stredných školách o dotáciu 1000 eur. Zapojiť sa mohli žiaci, ktorí prišli s nápadom ako by mohli byt eurá prospešné pre školu a projektom ako nápad zrealizovať. V týchto dňoch prebiehajú už vyhodnotenia participačného rozpočtu podľa počtu hlasov. 

piatok, apr 12 2019

Zamestnanci Správy ciest Trenčianskeho samosprávneho kraja sa rozhodli vyjadriť nespokojnosť s pracovnými podmienkami neoficiálnym protestom pred budovou úradu TSK. Protestujúci hovorili o rôznych požiadavkách na vedenie, vrátane sťažností na personálne nedorozumenia. Predseda TSK pozval všetkých zúčastnených na rokovanie, ktorého sa však väčšina zamestnancov nezúčastnila. Vedenie následne avizovalo navýšenie platov o 10% od budúceho roka, lepšie technické zabezpečenie a aj personálne zmeny. 

pondelok, apr 08 2019

Ochrana životného prostredia je téma, ktorá sa dostáva stále častejšie do povedomia verejnosti. Trenčiansky samosprávny kraj sa rozhodol podporiť rozvoj problematiky prostredníctvom konferencie, ktorá priniesla koncepciu na envirovýchovu na našich školách. Cieľom je vychovávať budúce generácie k väčšej ekogramotnosti. 

streda, apr 03 2019

Trenčiansky kraj navštívil eurokomisár a kandidát na prezidenta Slovenskej republiky Maroš Šefčovič. Spolu so županom TSK absolvoval najprv program v krajskom meste, kde sa zúčastnil oceňovania učiteľov. Následne pokračovala návšteva Eurokomisára priamo na úrad TSK, kde sa stretol so zamestnancami úradu. Z Trenčína sa Maroš Šefčovič presunul do Púchova, kde si spolu so svojou manželkou prešiel na bicykli celý úsek novej cyklotrasy z Púchova do kúpeľov v Nimnici. Eurokomisár sa ďalej z Nimnice presunul do Prievidze, kde sa konalo stretnutie s predstaviteľmi Hornonitrianskych baní.

pondelok, apr 01 2019

V sobotu 30. maca si občania Slovenskej republiky volili nového prezidenta. O post hlavy štátu sa v druhom kole demokratických volieb proti sebe postavili dvaja najúspešnejší kandidáti z prvého kola. Boli nimi Zuzana Čaputová a Maroš Šefčovič.

 

pondelok, apr 01 2019

To je názov projektu, do ktorého sa pustila organizácia Ekopolis.

Stránka 1 z 23

Najčítanejšie správySpravodajstvo v obrazoch

 
Hádzanári MŠK Považská Bystrica majú za sebou prvé dva duely v rámci finále extraligy. V tom prvom na...
Základná škola Pavla Demitru v Dubnici nad Váhom hostila počas dvoch dní majstrovstvá Slovenska v gymnastickom...
Hokejbalisti HBK PROTEF Považská Bystrica majú za sebou prvé dva duely v rámci finále extraligy hokejbalu....
Športová akcia sa konala v areáli Základnej školy Gorazdovej, kde od skorých ranných hodín počet...

Spojte sa s nami

Odoberať novinky

Vybrali sme pre Vás