FLASH NEWS
AKTULNE:
VSTUPNÉ ZA ZRUŠENÉ PODUJATIA PX CENTRA - VZHĽADOM NA VYHLÁSENIE VLÁDY SR ZO DŇA 24. 3. 2020 A PREDĹŽENÍ OBDOBIA ZÁKAZU ZHROMAŽĎOVANIA ODVOLÁVAME AVIZOVANÉ VRACANIE VSTUPNÉHO ZA ZRUŠENÉ PODUJATIA V STANOVENÝCH TERMÍNOCH. VSTUPNÉ BUDEME VRACAŤ AŽ PO SKONČENÍ ZÁKAZU A KARANTÉNY, KEĎ TO BUDE BEZPEČNÉ.
MESTO POVAŽSKÁ BYSTRICA PRIŠLO V TÝCHTO NIE ĽAHKÝCH ČASOCH S INICIATÍVOU POVAŽSKÁ BYSTRICA SPOJME SA A POMÔŽME SI. VYZÝVA ĽUDÍ K SÚDRŽNOSTI A POMOCI SENIOROM. PRÁVE TÍ SÚ TOU NAJOHROZENEJŠOU SKUPINOU OBYVATEĽSTVA. RADNICA HĽADÁ DOBROVOĽNÍKOV NAD 18 ROKOV, KTORÍ SÚ OCHOTNÍ JEJ POMÔCŤ.
PARKOVACIE KARTY, KTORÝM KONČÍ PLATNOSŤ, BOLI AUTOMATICKY PREDĹŽENÉ. PREDAJ PARKOVACÍCH PREUKAZOV JE ZATVORENÝ DO 31. MARCA. DO TOHTO DÁTUMU SA AUTOMATICKY PREDLŽUJÚ AJ PREUKAZY PLATNÉ DO 12. MARCA
AJ NAPRIEK ZATVORENÝM KOSTOLOM BUDE TELEVÍZIA POVAŽIE VYSIELAŤ NAŽIVO SVÄTÚ OMŠU DENNE O 17:00 HOD. V NEDEĽU KLASICKY O 8:45 HOD.
NEMOCNICA S POLIKLINIKOU V PB OZNAMUJE, ŽE OD STREDY 18. MARCA BUDE MOŽNÉ VSTÚPIŤ DO PRIESTOROV NEMOCNICE LEN CEZ BEZBARIÉROVÝ VSTUP (OD DETSKEJ POLIKLINIKY, DO PRIESTOROV PRI LEKÁRNI SV. LUKÁŠ). VSTUP BUDE MOŽNÝ LEN S OCHRANOU DÝCHACÍCH CIEST (RÚŠKO, ŠATKA, ŠÁL A POD.). VŠETKY OSTATNÉ VCHODY DO NEMOCNICE BUDÚ PRE VEREJNOSŤ UZATVORENÉ. PRI VCHODE DO BUDOVY BUDE KAŽDÉMU ZMERANÁ TELESNÁ TEPLOTA BEZKONTAKTNÝM TEPLOMEROM. JEDEN CENTRÁLNY VCHOD DO NEMOCNICE SA BUDE POUŽÍVAŤ DO ODVOLANIA
ÚRADNÉ HODINY KLIENTSKYCH CENTIER SA OD PONDELKA 16.03.2020 SKRACUJÚ NA ČAS OD 8:00 DO 11:00 KAŽDÝ PRACOVNÝ DEŇ.
DO BUDOVY KLIENTSKEHO CENTRA, OKRESNÉHO ÚRADU A POLICAJNÉHO ZBORU BUDE UMOŽNENÝ VSTUP LEN OSOBÁM S DOHODNUTÝM TERMÍNOM NA KONKRÉTNY ÚKON.
OBČANIA, KTORÍ SA UŽ V MINULOSTI OBJEDNALI NA ÚSEKU DOPRAVNÝCH EVIDENCIÍ MIMO NOVÝCH ÚRADNÝCH HODÍN, SA BUDÚ MUSIEŤ ZNOVU OBJEDNAŤ NA ČAS OD 8:00 DO 11:00 HOD. NAKOĽKO ICH OBJEDNÁVKY BOLI ZRUŠENÉ
VYHOTOVENÉ DOKLADY BUDÚ ZASIELANÉ OBČANOM PROSTREDNÍCTVOM POŠTY.
ZAKAZUJE SA VSTUP RODIČOV S DEŤMI DO VŠETKÝCH KLIENTSKYCH PRACOVÍSK OKREM NEVYHNUTNÝCH ÚKONOV.

Púchov (763)

piatok, mar 27 2020

Spoločný projekt radnice a Mestskej knižnice Vladimíra Roya v Púchove, ktorý bol spustený koncom marca prináša viaceré zmeny, ktoré by čitateľom mali uľahčiť preklenutie krízového obdobia. Viacerí z nich už využili možnosť objednať si knihy telefonicky.    

piatok, mar 27 2020

V jesenných mesiacoch uplynulého roka začala plánovaná rekonštrukcia s prístavbou budovy Materskej školy Lienka na ulici Prvého mája. Práce pokračovali podľa plánu a predpokladaný termín ukončenia bol stanovený na marec roku 2020. Fasáda budovy je takmer hotová, ostáva ešte vnútorné vybavenie. S ohľadom na súčasnú situáciu bola však rekonštrukcia dočasne pozastavená. 

 

štvrtok, mar 26 2020

V utorok popoludní zasadal mestský krízový štáb v Púchove z dôvodu prijatia nových opatrení vlády Slovenskej republiky. Tých bolo hneď niekoľko a radnica tak musela na ne reagovať. 

 

štvrtok, mar 26 2020

Tvrdé preventívne opatrenia, ktoré by mali zabrániť šíreniu koronavírusu postihli v obrovskej miere i umeleckú obec. O aktuálnej situácii v Púchovskej kultúre Vás budeme informovať v pripravovanej reportáži.

streda, mar 25 2020

Chlieb, rožky, či sladké pečivo. Klasika, ktorá je denne tradičnou súčasťou jedálničku. Aby sa však mohol ešte chrumkavý rožok dostať na náš stôl, musí byť vyrobený a ihneď distribuovaný. Dnes v čase celosvetovej krízy spôsobenej koronavírusom je to oveľa ťažšie. Aj napriek tomu najväčšia pekáreň v Púchove pokračuje s výrobou.

utorok, mar 24 2020

V našej relácii Na Považí pokračujeme aktuálne v rozhovoroch s hlavnými predstaviteľmi kultúry v jednotlivých mestách nášho regiónu. V tomto vydaní Vám prinášame rozhovor s konateľom Púchovskej kultúry Pavlom Pivkom.

pondelok, mar 23 2020

Vírusová epidémia COVID-19 so sebou okrem zdravotných problémov prináša aj tie ekonomické a to v obrovskej miere. Z tohto dôvodu sa viaceré samosprávy rozhodli odložiť platenie niektorých poplatkov či daní. Výnimkou nie je ani mesto Púchov.    

 

piatok, mar 20 2020

Viaceré veľké podniky na celom území Slovenska už oznámili pozastavenie svojej výroby. Výnimkou nebude ani najväčší zamestnávateľ v púchovskom okrese. Viac sa dozviete v pripravovanej reportáži.   

 

štvrtok, mar 19 2020

Župan TSK Jaroslav Baška navštívil počas kontrolného dňa mesto Púchov, kde spolu so zamestnancami úradu rozdal lekárom ochranné pomôcky. Tie dostala župa zo správy štátnych hmotných rezerv.

štvrtok, mar 19 2020

Keďže ochranných rúšok je dnes nedostatok prišli zamestnankyne strednej odbornej školy v Púchove s myšlienkou vyrábať ich priamo v priestoroch školy. Šijacie stroje určené na výučbu tak poslúžia na dobrú vec. 

Stránka 1 z 77

Najčítanejšie správySpojte sa s nami

Odoberať novinky

Vybrali sme pre Vás