FLASH NEWS
SPRAVODAJSTVO:
OKRESNÝ DOPRAVNÝ INŠPEKTORÁT OR PZ V POVAŽSKEJ BYSTRICI UPOZORŇUJE MOTORISTICKÚ VEREJNOSŤ, ŽE OD PONDELKA 04.06.2018 DLHODOBO DO 31.12.2019 BUDE NA CESTE III. TRIEDY Č. 1983 V K. Ú. MILOCHOV (ČASŤ POVAŽSKEJ BYSTRICE) V KM 5,270 AŽ 5,400, LOKÁLNE V ÚSEKU CESTY POVAŽSKÁ BYSTRICA - MILOCHOV MIMO OBCE MEDZI ČASŤAMI HORNÝ MILOCHOV A DOLNÝ MILOCHOV, ÚPLNÁ UZÁVIERKA UVEDENÉHO ÚSEKU CESTY Z DÔVODU VÝSTAVBY ZÁPADNÉHO PORTÁLU TUNELA MILOCHOV.
NAJBLIŽŠIE PODUJATIA:
MESTO POVAŽSKÁ BYSTRICA VÁS POZÝVA NA PODUJATIE „ANDER Z KOŠÍC A TEXTILANKA „, KTORÉ SA USKUTOČNÍ DŇA 19. JÚLA O 20:00 HOD. PRI FONTÁNE PRED KINOM MIER.
MESTO POVAŽSKÁ BYSTRICA VÁS POZÝVA NA KONCERT POD HOLÝM NEBOM, DŇA 20. JÚLA O 20:00 HOD. PRI FONTÁNE PRED KINOM MIER.
MESTO POVAŽSKÁ BYSTRICA VÁS POZÝVA NA COUNTRY POD HVIEZDAMI, KTORÉ SA USKUTOČNÍ DŇA 27. JÚLA O 15:30 HOD. V AMFITEÁTRI PRAZNOV.
MESTO NOVÁ DUBNICA VÁS POZÝVA NA BLUEGRASSOVÝ VEČER, DŇA 17. AUGUSTA OD 19:00 HOD. V AMFIK PUB, UL. TOPOĽOVÁ.

Púchov (604)

pondelok, júl 15 2019

Pekné prírodné prostredie, mnoho zážitkov či rôznych aktivít, ale aj tvrdá disciplína. 6. Zbor skautov a skautiek v Púchove organizuje každý rok počas letných prázdnin obľúbený tábor. Kapacity boli už tradične naplno obsadené. 

streda, júl 10 2019

Rôzne formy prekážkových, či dlhých štafetových behov sú aktuálne veľmi obľúbené a venujú sa im i viacerí nadšenci z Púchova a okolia. O tom ako podobné preteky vyzerajú a s akými výzvami sa musia bežci popasovať vám prinesieme prehľad v pripravovanej podrobnej reportáži. 

utorok, júl 09 2019

Občianske združenie Mŕtva kosť už niekoľko rokov organizuje takzvanú Cestu rozpralesom. Tá prináša najmä nevšedné zážitky detí v prírode, no často sa popri nich zabavia aj ich rodičia. Štart aj cieľ bol situovaný v priestoroch amfiteátra na Lachovci. Organizátori si v rámci aktuálneho ročníka pripravili dobrodružnú cestu okolo sveta, ktorá mala dvanásť zastávok. Každé stanovište reprezentovalo konkrétny štát, či kontinent. 

utorok, júl 09 2019

Obec Dohňany ležiaca v Púchovskej doline má za sebou tradičné hodové slávnosti. Tie sa spájajú zo sviatkom Cyrila a Metoda a konajú sa počas troch dní plných športových, kultúrnych, či spoločenských podujatí. V piatok odštartovali hody pivným cyklo maratónom. Počas oboch dní sa konala vždy večer hudobná zábava. Slávnostná časť hodových slávností bola v nedeľu. Po svätej omši sa program presunul do priestorov futbalového areálu, kde bol na programe bohatý kultúrny program. O ten sa postarali známi Moštenskí pajtáši. Tí patria k najaktívnejším ľudovým skupinám vystupujúcim v našom regióne. Heligónka v spojení so známymi melódiami a vtipnými príbehmi je u poslucháčov naprieč regiónmi veľmi obľúbená.

utorok, júl 09 2019

Súťaže vo varení gulášu sú v rámci celej Púchovskej doliny veľmi obľúbené a inak tomu nie je ani v obci Lúky. Tradičná akcia s názvom Guláš Open aj tento rok prilákala desiatky domácich i cezpoľných návštevníkov. Celkovo sa zúčastnilo 12 tímov. Víťazný putovný pohár si z podujatia odnáša tím s názvom Hostinec u Rybára. Druhé miesto získalo družstvo Vysmáte melóny a tretí najlepší guláš uvarili v Halteame. 

utorok, júl 09 2019

Púchovský volejbal sa môže pochváliť naozaj bohatou históriou. Jeho začiatky siahajú až do sedemdesiatich rokov minulého storočia. O tom, ako sa tento šport postupne v meste vyvíjal sa dozviete viac v nasledujúcej podrobnej reportáži. 

utorok, júl 09 2019

Je to už vyše 200 rokov čo obec Beluša získala výsadu Jarmočného mesta. Od tých čias sa tradičný jarmok postupne menil. Dnes patrí k tým najväčším a najvyhľadávanejším v širokom okolí.

pondelok, júl 08 2019

Primátorka mesta Púchov zvolala mestské zastupiteľstvo v stredu 26. júna o 9 hodine ráno. V priestoroch divadla mali možnosť najskôr so svojimi pripomienkami vystúpiť občania mesta a následne mestskí poslanci prešli k jednotlivým 18 bodom programu. hneď na úvod však nastala zmena, kedy bol doplnený program ešte o jeden bod a to zmena konateľa v Púchov servise. 

pondelok, júl 08 2019

Stále teplejšie počasie a slnečné lúče už mnohých z nás nabádajú na prácu v záhrade. :  Naše kroky viedli do záhradníctva v obci Vieska- Bezdedov za pánom Jurdom. Ten nám pomohol objasniť, ktorými prácami na záhrade treba na jar začať.

pondelok, júl 08 2019

 

Slávnostné promócie absolventov Fakulty priemyselných technológii v Púchove sa konali už tradične za účasti akademickej a podnikateľskej verejnosti nášho regiónu. Ako prví si svoje tituly prevzali novopečení bakalári a následne aj inžinieri. Všetkým absolventom želáme do budúcnosti veľa úspechov v pracovnom aj osobnom živote.

Stránka 1 z 61

Najčítanejšie správySpojte sa s nami

Odoberať novinky

Vybrali sme pre Vás