FLASH NEWS
AKTUALNE:
NOVÁ SLUŽBA PRE POVAŽSKOBYSTRIČANOV - CELOROČNÝ BEZPLATNÝ ZBER NADROZMERNÉHO ELEKTROODPADU PRIAMO Z DOMU. VY SI LEN VYBERTE TERMÍN NA: HTTPS://WWW.ZBERELEKTROODPADU.SK/MESTSKE-CASTI.PHP. ZBER SI MÔŽETE OBJEDNAŤ AJ OSOBNE NA MESTSKOM ÚRADE V POVAŽSKEJ BYSTRICI NA ČÍSLE DVERÍ 324 ALEBO TELEFONICKY NA TELEFÓNNOM ČÍSLE 042/ 43 05 324. OBJEDNÁVKY NA ODVOZ SA UZATVÁRAJÚ VŽDY 2 DNI PRED KONANÍM ZBERU
HEMATOLOGICKO-TRANSFÚZNE ODDELENIE NSP POVAŽSKÁ BYSTRICA MOMENTÁLNE ZÁPASÍ S NEDOSTATKOM ZÁSOB KRVI. PROSÍME DARCOV O POMOC. POTREBNÉ SÚ VŠETKY KRVNÉ SKUPINY. PRAVIDELNÉ ODBERY DARCOV KRVI SA USKUTOČŇUJÚ KAŽDÝ UTOROK A PIATOK V ČASE OD 6:30 DO 9:00 HOD.
OR PZ V POVAŽSKEJ BYSTRICI UPOZORŇUJE MOTORISTICKÚ VEREJNOSŤ, ŽE Z DÔVODU POSUNU TERMÍNU DOKONČENIA STAVEBNÝCH PRÁC PRI REKONŠTRUKCII CESTY SA PREDLŽUJE TERMÍN UKONČENIA DOPRAVNÝCH OBMEDZENÍ NA CESTE II/517 V ÚSEKU CESTY ORLOVSKÝ MOST DO 20.12.2020
STÁLE ODBERNÉ MIESTO NA BEZPLATNÉ OTESTOVANIE ANTIGÉNOVÝMI TESTAMI JE OTVORENÉ. NACHÁDZA SA V BUDOVE OKRESNÉHO ÚRADU PB A VYUŽIŤ HO MÔŽETE V PRACOVNÝCH DŇOCH OD 10:00 DO 16:00, V STREDU OD 12:00 DO 18:00 HODINY
OBNOVENIE PREVDZKY KINA MIER OD 20.11.2020. PREMIETANIE FILMOVCH PREDSTAVEN OD 10 DIVKOV
DUBNICKÉ MÚZEUM A MESTSKÁ KNIŽNICA OD STREDY 18.11.2020 SÚ ZNOVA OTVORENÉ
POVAŽSKÁ KNIŽNICA V POVAŽSKEJ BYSTRICI A POBOČKY NA SÍDLISKÁCH SNP A ROZKVET SÚ OD 23.11.2020 OPÄŤ OTVORENÉ
S PRÍCHODOM CHLADNEJŠIEHO POČASIA OTVORILO MESTO DUBNICA NAD VÁHOM OD PIATKA 20.11.2020 BRÁNY KRÍZOVÉHO CENTRA

Púchov (890)

pondelok, nov 23 2020

Ešte pred zasadnutím Mestského zastupiteľstva v Púchove sa kompetentní stretli na mestskej rade, kde prebrali všetky dôležité body, ktoré sa  objavia v programe blížiaceho sa zasadnutia. 

piatok, nov 20 2020

V meste Púchov doteraz prebehli dve celoplošné testovania na Covid – 19. Z aktuálnych nariadení vlády vyplýva, že počas víkendu prebehne aj tretie kolo. To už však bude dobrovoľné. 

štvrtok, nov 19 2020

V Púchove aktuálne prebiehajú opravy viacerých ciest a chodníkov, ktoré sa nachádzajú v centre. Pracuje sa aj na mestskom cintoríne a rozšírení kolumbária.

piatok, nov 13 2020

V rámci výtvarnej výchovy na Základnej škole Mládežníckej v Púchove si pedagógovia vymysleli aktivitu, ktorá využíva detskú kreativitu na to, aby potešila seniorov, ktorí sú v súčasnosti často osamelí. 

streda, nov 11 2020

Organizácia druhého kola celoplošného testovania bola pre Púchov o niečo jednoduchšia, nakoľko radnica už mala skúsenosti z prvého kola. Celkovo bolo za víkend otestovaných 9 947 ľudí, z tohto počtu bolo 1,39 percent pozitívne testovaných. Výsledky testovania nezahŕňajú údaje osôb testovaných v domovoch sociálnych služieb, v detskom domove či zdravotníckych zariadeniach.

streda, nov 11 2020

V Púchovskej kultúre sa v súčasnosti snažia sústrediť na činnosti, na ktoré nie je počas bežnej prevádzky čas. Sem patrí okrem iného i evidencia krojov miestnych folkloristov. 

pondelok, nov 09 2020

Pravidelná dezinfekcia verejných priestorov pokračuje v meste Púchov aj naďalej. Po zhoršení epidemiologickej situácie musí z nariadenia mestského krízového štábu prebiehať častejšie. 

pondelok, nov 09 2020

Počas uplynulého víkendu prebehlo v meste Púchov prvé kolo celoplošného testovania na Covid-19. Prípravy boli podobne ako v ostatných samosprávach dlhé a komplikované.  Z počtu viac než 10 600 pretestovaných odhalili antigénové testy 240 pozitívnych prípadov, čo predstavuje 2,26 percenta. Oproti celoslovenskému priemeru sa jedná o výrazne horšie číslo. Druhé kolo testovania prebehne v meste Púchov počas siedmeho a ôsmeho novembra od ôsmej do dvadsiatej hodiny. Prestávka pre odberné tímy je vyhradená od dvanástej do trinástej a následne od sedemnástej do 17:30. Testovať sa bude na tých istých odberných miestach ako počas prvého kola.

piatok, okt 30 2020

Na ostatnom mestskom zastupiteľstve v Púchove sa poslanci okrem iného zaoberali i návrhom všeobecne záväzného nariadenia o pravidlách času predaja v obchode a času prevádzky služieb na území mesta Púchov. Jednalo sa najmä o predĺženie možnosti otvorených terás pre gastro prevádzky či pohostinstvá. 

štvrtok, okt 29 2020

V stredu 28. októbra od trinástej hodiny mimoriadne zasadalo Mestské zastupiteľstvo v Púchove. Na programe rokovania bola viac než desiatka bodov. 

Stránka 1 z 89

Najčítanejšie správySpojte sa s nami

Odoberať novinky

Vybrali sme pre Vás