FLASH NEWS
NAJBLIŽŠIE PODUJATIA:
MESTO DUBNICA NAD VÁHOM VÁS POZÝVA NA VIANOČNÝ KONCERT FRAGILE, DŇA 12. DECEMBRA O 19:00 HOD V DOME KULTÚRY.
MESTO DUBNICA NAD VÁHOM VÁS POZÝVA NA DIVADLO O ANJELOVI A ČERTOVI, DŇA 13. DECEMBRA O 17:00 HOD. V KINE LASTOVIČKA.
MESTO DUBNICA NAD VÁHOM VÁS POZÝVA NA PREDSTAVENIE KLIMAKTÉRIUM... A ČO?, DŇA 14. DECEMBRA O 18:00 HOD. V DOME KULTÚRY.
MESTO POVAŽSKÁ BYSTRICA VÁS POZÝVA NA BALET „DIEVČATKO SO ZÁPALKAMI“, DŇA 17. DECEMBRA O 17:00 HOD. V KINE MIER.
MESTO POVAŽSKÁ BYSTRICA VÁS POZÝVA NA KONCERT KOLLÁROVCOV, DŇA 20. DECEMBRA O 18.00 HOD. V ŠPORTOVEJ HALE.

Dubnica n/V, Nová Dubnica (296)

utorok, dec 10 2019

Možno si niektorí z Vás spomínajú na ozdoby a darčeky, ktoré sme vídali u našich starých rodičov a ktoré nájdeme možno do dnešného dňa na niektorých povalách. Stromčeky vyzerali v každej domácnosti takmer rovnako a darčeky sa tiež veľmi neodlišovali.  V Dubnickom Kaštieli si pripomíname Vianoce prvej republiky. Medzi exponátmi sa nájdu skutočné unikáty. Návštevníci mohli vidieť rôzne ozdoby, hračky, či stromčeky, ktoré zobrazovali skutočnú podobu bohatého stromčeka solventnej rodiny a naopak stromček, ktorý patril chudobnejším majiteľom. Celá výstava bola nainštalovaná veľmi autenticky. Československé továrne v tej dobe vyvážali hračky do celej Európy.

utorok, dec 10 2019

 V Dubnici nad Váhom vyrástol na nádvorí kaštieľa jedinečný betlehem, ktorý dali vyrobiť špeciálne pre tento priestor. Postavy sú jedinečné pestrým sfarbením a osvetlením. Atmosféru však dopĺňa aj zvuková kulisa, ktorá sa ľudom prihovára slovom a príjemnou hudbou. Mesto sa takýmito projektmi snaží predstavovať obyvateľom aj domácich umelcov, ktorí sa radi podieľajú na tvorbe takýchto jedinečných pamiatok. Autorka Alena Tajcherová je však už známou tvárou, ktorá sa podieľala na nejednom spestrení umeleckého diela pre mesto. Dielo prišlo pozrieť hneď niekoľko zvedavých očí, ktorým sa finálny výsledok mimoriadne páčil. 

 

utorok, dec 10 2019

V Novej Dubnici privítali tento rok po prvý krát Mikuláša na hlavnom námestí. To však ešte viac umocnilo atmosféru, ktorá prilákala rekordné množstvo detí. Program na námestí priniesol veľký úspech, deti do príchodu Mikuláša zabávali anjeli s čertom, ktorí vytvorili jedinečnú atmosféru. Po zábave už mohli deti vidieť koč, ktorý priviezol Mikuláša a jeho pomocníkov priamo na námestie. Veľkolepý príchod sledovali deti so zatajeným dychom. Na rad sa dostal každý a sladkú odmenu si odniesli všetky dobré deti z Novej Dubnice.

pondelok, dec 09 2019

Stánky budú otvorené pre verejnosť aj počas pracovných dní, nie len víkendov až do 23. decembra. Mestečko ponúka takisto rôzne novinky ako recyklovateľné poháre, či pohárik s potlačou mesta. O program bude skutočne postarané, na svoje si prídu obyvatelia, ktorí majú radi tradičné sviatky, ale aj moderný program, ktorí bude čakať návštevníkov na hlavnom námestí počas celého adventu. Vianoce v Dubnici budú mať aj charitatívny rozmer, kde môžete podporiť deti a seniorov zakúpením ich výrobku počas štvrtkových trhov.    

pondelok, dec 09 2019

Stretnutie so svätým Mikulášom má v Dubnici nad Váhom dlhú tradíciu, ktorá sa teší veľkej obľube najmä u tých neskôr narodených. V Dubnickom parku sa tak vo štvrtok večer 5. decembra zhromaždilo veľké množstvo netrpezlivých detí, ktoré sa nevedeli dočkať Mikuláša s anjelmi. Na pomoc prišiel aj primátor mesta, ktorý sa pokúsil tento rok deťom pomôcť privolať Mikuláša. Všetky deti nakoniec Mikuláš odmenil sladkým balíčkom. Spolu s anjelmi deti vyzdobili aj vianočný stromček, ktorý stál vedľa Mikuláša pod Grottou. Podujatie zorganizovalo Oddelenie kultúry Dubnice nad Váhom v spolupráci s Dubnickým múzeom, Centrom voľného času a Dubnickým divadlom. Túto krásnu a obľúbenú tradíciu chce vedenie mesta zachovať čo najdlhšie.

utorok, dec 03 2019

Dubnicu nad Váhom zdobia v týchto dňoch nové trhové stánky, ktoré lákajú na vianočný punč a rôzne dobroty. Vianočné mestečko v takejto podobe vzniklo v meste po prvý krát a slávnostne ho uviedli do života prvý adventnú nedeľu spolu s vianočným stromčekom a prvou rozsvietenou sviecou. Po slávnostnom príhovore primátora bavil obyvateľov kultúrny program a na záver sme sa dozvedeli aj víťazné logo mesta, ktoré vzniklo v rukách rodáka z Dubnice.

Stránka 1 z 50

Najčítanejšie správySpojte sa s nami

Odoberať novinky

Vybrali sme pre Vás