FLASH NEWS
AKTUALNE:
MESTO DUBNICA NAD VÁHOM VÁS POZÝVA NA VÝSTAVU A SÚŤAŽNÚ PREHLIADKU OVOCIA, ZELENINY A JESENNÝCH ARANŽMÁNOV, V DŇOCH 15. – 16.10.2021, CENTRUM NEZISKOVÝCH ORGANIZÁCIÍ V AREÁLI KNIŽNICE
VZHĽADOM NA NÁRAST INCIDENCIE OCHORENIA COVID-19 V OKRESE POVAŽSKÁ BYSTRICA A JEHO ZARADENIA DO 1. STUPŇA OHROZENIA (ČERVENÁ FARBA) V ZMYSLE AKTUÁLNEHO PLATNÉHO COVID AUTOMATU PO PREROKOVANÍ S MIESTNE PRÍSLUŠNÝM RÚVZ BUDE OD 04.10.2021 NA VŠETKÝCH LÔŽKOVÝCH ODDELENIACH ZÁKAZ NÁVŠTEV AŽ DO ODVOLANIA
PÚCHOVSKÁ KULTÚRA VÁS POZÝVA NA VÝSTAVU VYREZÁVANÝCH TEKVÍC. VÝSTAVA „VEČER PÚCHOVSKÝCH SVETLONOSOV“ POTRVÁ OD 27.10.2021 DO 07.11.2021, PRED BUDOVOU DIVADLA PÚCHOV

Považská Bystrica (930)

piatok, júl 23 2021

Počas kultúrneho leta v Považskej Bystrici si na svoje prídu aj rockeri. V centrálnej mestskej zóne vystúpili v rámci podujatia ROCK IN PB hneď tri kapely. Očakávaným vrcholom večera bolo vystúpenie formácie wings of Rock.

utorok, júl 20 2021

Ekologické témy sú v dnešnej dobe veľmi aktuálne. Na považskobystrickom festivale, ktorý sa tejto oblasti už tretím rokom pravidelne venuje je celkový koncept prispôsobený tak, aby bol atraktívny pre všetky vekové kategórie.

štvrtok, máj 27 2021

V meste Považská Bystrica pôsobí viacero podnikateľských subjektov často s medzinárodným kapitálom Aj z tohto dôvodu vznikla v meste v roku 2014 Rada pre hospodársky a sociálny rozvoj, ktorá prepája verejný a súkromný sektor. V rámci májového zasadnutia Rady, ocenila Regionálna obchodná a priemyselná komora primátora mesta Považská Bystrica za dlhodobú spoluprácu.

štvrtok, máj 27 2021

Dopravný podnik mesta Považská Bystrica prichádza od 1. júla s viacerými novinkami. Znižovať by sa mali aj ceny časových predplatených lístkov. Z autobusov ubudlo viac ako 40% cestujúcich. Dopravný podnik chce preto ľudí motivovať. Kým po starom stál 30-dňový základný lístok 30 eur, teraz bude stáť 24 eur. 30-dňový zľavnený lístok nebude stáť 15 eur, ale 12 eur. Rovnako sú zmeny aj pri 60-dňových lístkoch. Základný nebude stáť 58, ale 46 eur, cena zľavneného nebude 29 eur, ale 23 eur. Novinkou bude aj možnosť využitia kariet a zliav aj pre cestujúcich s trvalým bydliskom mimo Považskej Bystrice. 

Výhody budú mať aj všetci držitelia karty ISIC. Úplnou novinkou v Považskobystrických autobusoch je virtuálna karta, ktorá nahradí pôvodnú umelohmotnú. Karta funguje cez aplikáciu, ktorú je treba si stiahnuť do telefónu s operačným systémom Android. Do testovacej prevádzky spúšťa Dopravný podnik aj možnosť platby v autobuse priamo bankomatovou kartou.

štvrtok, máj 27 2021

Uplynulý rok bol výrazne ovplyvnený pandémiou koronavírusu. Všetky samosprávy museli zápasiť s výpadkom finančných prostriedkov. V Považskej Bystrici sa počítalo so stratou na úrovni 4 miliónov. Vďaka veľkým investíciám v posledných rokoch mesto trvalo zhodnocuje svoj majetok. V roku 2020 stúpol stav majetku o 12 miliónov eur.

štvrtok, máj 27 2021

Dlhodobá spolupráca medzi mestom Považská Bystrica a dobrovoľnými hasičskými zbormi bude pokračovať aj naďalej. Na pôde mestského úradu to spečatili podpisom primátor mesta Považská Bystrica Karol Janas a predseda DPO Trenčianskeho kraja Michal Jurdík.

piatok, máj 21 2021

Štvrtok dopoludnia došlo na ceste medzi obcou Udiča a Považská Bystrica k dopravnej nehode, pri ktorej sa zranila jedna osoba. Premávku kvôli uzavretej ceste následne počas doobedňajších hodín riadili policajti. Viac sa dozviete v našom pravidelnom spravodajstve.

piatok, apr 23 2021

Spojená škola internátna v Považskej Bystrici sa pustila do zaujímavého projektu. Vďaka úspechu v dotačnej schéme mohla na svojom pozemku vysadiť niekoľko desiatok drevín.

utorok, apr 20 2021

Ak ste si poctivo odkladali fľaše s prepáleným olejom z kuchyne, prišiel čas na jeho odovzdanie. Mesto Považská Bystrica začína s pilotným projektom zberu kuchynského oleja priamo medzi panelákmi a v mestských častiach.  Súbežne so zberom olejov ponúka mesto aj možnosť zbaviť sa nadrozmerného elektroodpadu. Aj tento zber bude mobilný a bude sa realizovať v sobotu 24. apríla. Samotný zber bude realizovaný od ôsmej hodiny ráno do dvanástej hodiny. Elektrospotrebič je nutné vyložiť pred vchod, prípadne bránu rodinného domu. O podobný typ odvozu elektroodpadu je vždy veľký záujem.

utorok, apr 20 2021

Epidemiologická situácia sa aj naďalej zlepšuje. Počty pozitívne testovaných Slovákov sa každým dňom znižujú. Výrazne sa znížil aj počet hospitalizovaných pacientov na covidovom oddelení v Považskej Bystrici. Tých je aktuálne okolo 70.  Nemocnica má reprofilizovaných 153 lôžok, určených pre covid pozitívnych pacientov. Aj vzhľadom k aktuálnej situácii sa ich počet bude postupne znižovať. Nemocnica aktuálne intenzívne komunikuje s ministerstvom zdravotníctva, aby sa nemocnica mohla postupne vrátiť k takzvanej bielej medicíne. Dlhé mesiace boja s covidom a jeho následkami u pacientov zanechali stopy najmä na zdravotníkoch. Enormná únava a záťaž často aj na psychiku zdravotníckych pracovníkov by si vyžadovala týždne oddychu. Veľký podiel na zlepšovaní epidemiologickej situácie má podľa skúseného lekára aj očkovanie.

Stránka 1 z 93

Najčítanejšie správySpojte sa s nami

Odoberať novinky

Vybrali sme pre Vás