FLASH NEWS
AKTUALNE:
MESTO POVAŽSKÁ BYSTRICA INFORMUJE, ŽE OD 14. 10. O 8:00 DO 17. 10. DO 18:00 BUDE CESTA V POVAŽSKEJ TEPLEJ OD AUTOBAZÁRU PO BÝVALÝ MOTOREST UZATVORENÁ Z DÔVODU PRÁC NA KANALIZÁCII.
MESTO POVAŽSKÁ BYSTRICA OPÄŤ PRINÁŠA KURZ PODNIKNI TO! PRE ZAČÍNAJÚCICH PODNIKATEĽOV, ÚVODNÝ SEMINÁR SA ZAČNE 6. NOVEMBRA O 17:30, ZÁUJEMCOVIA NÁJDU VIAC INFO A PRIHLASOVANIE NA WEBE PODNIKNITO.SK ALEBO NA OFICIÁLNEJ STRÁNKE MESTA POVAŽSKÁ BYSTRICA.
CENTRUM VOĽNÉHO ČASU V POVAŽSKEJ BYSTRICI POZÝVA NA ŠARKANIÁDU PRI VODÁRNI 18. OKTÓBRA OD 13:00 DO 15:00 NA ROZKVETE – V PRÍPADE NEPRIAZNIVÉHO POČASIA SA PODUJATIE RUŠÍ.
MESTSKÁ KNIŽNICA VLADIMÍRA ROYA PÚCHOV POZÝVA NA ČÍTANIE ROZPRÁVKY PRI PRÍLEŽITOSTI MESIACA ÚCTY K STARŠÍM – ČÍTAME DEŤOM UŽ OD 4 ROKOV, ROZPRÁVKU PREČÍTA ELENA CHYBOVÁ Z DENNÉHO CENTRA SENIOROV. 16. OKTÓBRA 2025 O 15:00 HOD. V KNIŽNICI.
MESTO DUBNICA NAD VÁHOM OZNAMUJE, ŽE OD 13. OKTÓBRA SA MESTSKÝ ÚRAD VRÁTIL NA PÔVODNÚ ADRESU BRATISLAVSKÁ 434; PARKOVACIE KARTY VYBAVÍTE V MESTSKOM INFORMAČNOM CENTRE NA NÁMESTÍ MATICE SLOVENSKEJ.

Ďalšia budova na predaj.

Považskobystrickí poslanci schválili verejnú súťaž na odpredaj mestského kultúrneho strediska, kde donedávna sídlila knižnica. Budovy sa chcú zbaviť. Mesto nedokázalo svoje priestory naplniť a tak sa stali zbytočnou záťažou pre mestskú kasu. Nachádzala sa tu len mestská knižnica. Tú už v budove nenájdete, presťahovali ju o pár metrov ďalej na VI. Základnú školu. Tam sa potešili. Finančne si totiž polepšia, pretože škola už nebude zbytočne míňať peniaze na vykurovanie prázdnych miestností. Navyše dostanú peniaze z prenájmu.            

V čase nakrúcania reportáže vládol v nových priestoroch knižnice ešte čulý pracovný ruch. Knihy treba pracne a systematicky poukladať do regálov. Aj interiér ešte potrebuje kozmetické úpravy. Kedy čitateľom otvoria dvere si ešte netrúfajú povedať. Knižnica bude pre verejnosť otvorená tak, ako v starých priestoroch, v pondelok až piatok od deviatej do piatej.    

Čítané 6031 krát
Zahlasujte
(0 hlasov)
Kategória Z regiónu

Najčítanejšie správy



Spojte sa s nami

Odoberať novinky

Vybrali sme pre Vás