FLASH NEWS
AKTUALNE:
MESTO POVAŽSKÁ BYSTRICA A PX CENTRUM VÁS SRDEČNE POZÝVAJÚ NA VÝSTAVU OBRAZOV MGR. ĽUDMILY GRANCOVEJ S NÁZVOM ABSTRAKCIA, AKRYL A ENKAUSTIKA OD 18.02.2026 DO 18.03.2026 V PRIESTOROCH KINA MIER
MESTSKÝ ŠATNÍK DUBNICA NAD VÁHOM OZNAMUJE, ŽE OD FEBRUÁRA BUDE KAŽDÚ STREDU OTVORENÝ V PREDĹŽENOM ČASE OD 13.00 HOD DO 17.00 HOD. NAVŠTÍVIŤ HO MÔŽTE KAŽDÝ PONDELOK, STREDU A PIATOK. ZMENA SA TÝKA STREDAJŠÍCH DNÍ!
VLASTIVEDNÉ MÚZEUM V POVAŽSKEJ BYSTRICI VÁS POZÝVA NA VÝSTAVU MÚZY SKRYTÉ V KAMENI. POTRVÁ AŽ DO 15. MÁJA 2026 VO VÝSTAVNEJ MIESTNOSTI VLASTIVEDNÉHO MÚZEA (BUDOVA SPŠ)
MESTSKÝ ÚRAD PÚCHOV OZNAMUJE, ŽE V TERMÍNE OD 27. 2. 2026 OD 7:00 HOD. DO 1. 3. 2026 DO 18:00 HOD. (PIATOK – NEDEĽA) BUDE PREBIEHAŤ MODERNIZÁCIA ELEKTRONICKÝCH SYSTÉMOV A HARDVÉROVEJ INFRAŠTRUKTÚRY MESTAA PRETO BUDE DŇA 27.2.2026 ZATVORENÝ. DŇA 27.2.2026 BUDE TIEŽ PREVÁDZKA SOCIÁLNEHO TAXÍKA PRERUŠENÁ AKO AJ PRÍJEM OBJEDNÁVOK. SOCIÁLNY TAXÍK A PRÍJEM OBJEDNÁVOK BUDE OPÄŤ OD PONDELKA 2.3.2026
MESTO NOVÁ DUBNICA VÁS SRDEČNE POZÝVA NA VÝSTAVU VLADA SLOBODU S NÁZVOM PAPIEROVÝ SVET OD 02.-13.03.2026 V PRIESTOROCH KC PANOREX. VERNISÁŽ SA USKUTOČNÍ 02.03.2026 O 16.00 HOD

V sobotu 30. maca si občania Slovenskej republiky volili nového prezidenta. O post hlavy štátu sa v druhom kole demokratických volieb proti sebe postavili dvaja najúspešnejší kandidáti z prvého kola. Boli nimi Zuzana Čaputová a Maroš Šefčovič.

 

 

Po uzavretí miestností sa začalo so spočítavaním hlasov. Po ich spočítaní a potvrdení výsledkov môžeme skonštatovať, že Slovensko bude mať po prvý krát v histórii prezidentku. Stala sa ňou so ziskom 58%, čo predstavovalo 1,056,582 hlasov, Zuzana Čaputová. Jej konkurent Maroš Šefčovič získal v druhom kole takmer 42%. Celková účasť voličov bola takmer 42%. 

 

V okrese Považská Bystrica sa volebná účasť vyšplhala na takmer 44%. S celkovým počtom 12,207 hlasov, čo predstavovalo 55% tu zvíťazil Maroš Šefčovič.  Zuzanu Čaputovú tu volilo 9,982 voličov (55%). Aj v okrese Púchov zvíťazil, Maroš Šefčovič so ziskom 53 percent (8,628 hlasov). Zuzana Čaputová oslovila v Púchovskom okrese 7,536 voličov (47%). Celková volebná účasť tu dosiahla 44,7%. V Ilavskom okrese sa volebná účasť vyšplhala na 45,45%. Aj tu vyhral neúspešný kandidát Maroš Šefčovič so ziskom 52 % (11,319 hlasov) . Zuzanu Čaputovú volilo v Ilavskom okrese 10,303 voličov (48%).  V okrese Trenčín bola volebná účasť 49,67%. Jednoznačnou víťazkou sa tu stala Zuzana Čaputová, ktorú volilo 26,659 Trenčanov, čo predstavovalo 58%. Maroš Šefčovič získal v Trenčianskom okrese 42 % hlasov, čo predstavovalo 19,159 voličov.  Nová prezidentka Slovenskej republiky sa ujme úradu po inaugurácii, ktorá by sa mala konať 15. júna. 

Čítané 773 krát
Zahlasujte
(0 hlasov)
Kategória Z domova

Najčítanejšie správy



Spravodajstvo v obrazoch

 
Bývalí motocykloví pretekári sa stretli v obci Vydrná. Pod hlavičkou Slovenskej motocyklovej federácie si tu...
Florbalisti FBK Púchov mali pred dvojzápasom proti FBK Raptors na domácej palubovke takpovediac nôž na krku. Aby...
Futbalisti Mestského športového klubu v Púchove sa aktuálne už pripravujú na jarnú časť sezóny. Tréningy...
Volejbalistky UNIZA Žilina sa v rámci 16. kola extraligy žien stretli doma s druhým tímom tabuľky VKP...

Spojte sa s nami

Odoberať novinky

Vybrali sme pre Vás