FLASH NEWS
AKTULNE:
CEZ SVIATKY VYHLÁSILA VLÁDA PRÍSNE OPATRENIA. VOĽNÝ POHYB OSÔB BUDE OBMEDZENÝ OD 8. DO 13. APRÍLA 2020. VÝNIMKOU SÚ: - CESTY DO A ZO ZAMESTNANIA A V SPOJITOSTI S VÝKONOM PODNIKATEĽSKÝCH ČINNOSTÍ, - NÁKUPY, - NÁVŠTEVA LEKÁRA, - POBYT V PRÍRODE V RÁMCI TOHO ISTÉHO OKRESU, - POHREB PRÍBUZNÉHO, - STAROSTLIVOSŤ O PRÍBUZNÉHO ČI SUSEDSKÁ VÝPOMOC.
VSTUPNÉ ZA ZRUŠENÉ PODUJATIA PX CENTRA - VZHĽADOM NA VYHLÁSENIE VLÁDY SR ZO DŇA 24. 3. 2020 A PREDĹŽENÍ OBDOBIA ZÁKAZU ZHROMAŽĎOVANIA ODVOLÁVAME AVIZOVANÉ VRACANIE VSTUPNÉHO ZA ZRUŠENÉ PODUJATIA V STANOVENÝCH TERMÍNOCH. VSTUPNÉ BUDEME VRACAŤ AŽ PO SKONČENÍ ZÁKAZU A KARANTÉNY, KEĎ TO BUDE BEZPEČNÉ.
MESTO POVAŽSKÁ BYSTRICA PRIŠLO V TÝCHTO NIE ĽAHKÝCH ČASOCH S INICIATÍVOU POVAŽSKÁ BYSTRICA SPOJME SA A POMÔŽME SI. VYZÝVA ĽUDÍ K SÚDRŽNOSTI A POMOCI SENIOROM. PRÁVE TÍ SÚ TOU NAJOHROZENEJŠOU SKUPINOU OBYVATEĽSTVA. RADNICA HĽADÁ DOBROVOĽNÍKOV NAD 18 ROKOV, KTORÍ SÚ OCHOTNÍ JEJ POMÔCŤ.
PARKOVACIE KARTY, KTORÝM KONČÍ PLATNOSŤ, BOLI AUTOMATICKY PREDĹŽENÉ. PREDAJ PARKOVACÍCH PREUKAZOV JE ZATVORENÝ DO 31. MARCA. DO TOHTO DÁTUMU SA AUTOMATICKY PREDLŽUJÚ AJ PREUKAZY PLATNÉ DO 12. MARCA
AJ NAPRIEK ZATVORENÝM KOSTOLOM BUDE TELEVÍZIA POVAŽIE VYSIELAŤ NAŽIVO SVÄTÚ OMŠU DENNE O 17:00 HOD. V NEDEĽU KLASICKY O 8:45 HOD.
NEMOCNICA S POLIKLINIKOU V PB OZNAMUJE, ŽE OD STREDY 18. MARCA BUDE MOŽNÉ VSTÚPIŤ DO PRIESTOROV NEMOCNICE LEN CEZ BEZBARIÉROVÝ VSTUP (OD DETSKEJ POLIKLINIKY, DO PRIESTOROV PRI LEKÁRNI SV. LUKÁŠ). VSTUP BUDE MOŽNÝ LEN S OCHRANOU DÝCHACÍCH CIEST (RÚŠKO, ŠATKA, ŠÁL A POD.). VŠETKY OSTATNÉ VCHODY DO NEMOCNICE BUDÚ PRE VEREJNOSŤ UZATVORENÉ. PRI VCHODE DO BUDOVY BUDE KAŽDÉMU ZMERANÁ TELESNÁ TEPLOTA BEZKONTAKTNÝM TEPLOMEROM. JEDEN CENTRÁLNY VCHOD DO NEMOCNICE SA BUDE POUŽÍVAŤ DO ODVOLANIA
ÚRADNÉ HODINY KLIENTSKYCH CENTIER SA OD PONDELKA 16.03.2020 SKRACUJÚ NA ČAS OD 8:00 DO 11:00 KAŽDÝ PRACOVNÝ DEŇ.
VYHOTOVENÉ DOKLADY BUDÚ ZASIELANÉ OBČANOM PROSTREDNÍCTVOM POŠTY.

Trenčín (421)

pondelok, apr 06 2020

V piatok 3. apríla rozdali zástupcovia mestskej polície rúška bezdomovcom, ktorí sa štandardne pohybujú najmä v priestoroch železničnej stanice a v Parku gen. M. R. Štefánika. Bezdomovci podla slov náčelníka polície iniciatívu privítali a boli ochotní spolupracovať v rámci prevencie pre vírusmi. Tridsať rúšok si nájdu ďalší bezdomovci v Nízkoprahovom dennom centre na Nešporovej ulici v Trenčíne. 

utorok, mar 24 2020

V Trenčíne zasadalo v pondelok 23. Marca mimoriadne mestské zastupiteľstvo, ktoré prerokovalo jediný bod a to dočasné zrušenie plateného parkovania na území mesta.

štvrtok, mar 19 2020

Trenčiansky samosprávny kraj začal v stredu 18. marca s distribúciou osobných ochranných prostriedkov, ktoré pre lekárov z Trenčianskeho samosprávneho kraja poskytla Správa štátnych hmotných rezerv Slovenskej republiky. 

štvrtok, mar 12 2020

V stredu 11. marca zasadlo mestské zastupiteľstvo v Trenčíne, ktorého sa pre bezpečnostné opatrenia nezúčastnila verejnosť.  

streda, feb 19 2020

Verejná knižnica Michala Rešetku v Trenčíne oslavuje v tomto roku už 95. Výročie svojho založenia. Pri tejto príležitosti zorganizovalo vedenie knižnice slávnostné posedenie. 

utorok, feb 18 2020

Národná transfúzna služba, ktorá sídli v priestoroch Trenčianskej nemocnice každoročne organizuje valentínsku kvapku krvi. Dobrovoľníci majú de facto celý február v znamení červenej, čiže valentínskeho darcovstva. 

piatok, feb 14 2020

Trenčanom dobre známe gastrocentrum, ktoré sa nachádza v centre mesta prejde po rokoch rozsiahlou rekonštrukciou.

utorok, feb 11 2020

Trenčianske múzeum v rámci svojej aktivizačnej činnosti pripravilo pre návštevníkov jedinečnú výstavu s názvom Skryté príbehy z múzea.

pondelok, feb 10 2020

Radošinské naivné divadlo určite netreba nikomu predstavovať. Obľúbené herecké zoskupenie prišlo svoju novú hru s názvom Mužské oddelenie predstaviť aj do Trenčína. 

piatok, feb 07 2020

Najväčšie sídlisko v Trenčíne Sihoť sa dočká v tomto roku rozsiahlej rekonštrukcie. Mestské zastupiteľstvo v Trenčíne odhlasovalo rekonštrukciu námestia pred rozkvetom vo výške 520 tisíc eur. 

Stránka 1 z 43

Najčítanejšie správySpojte sa s nami

Odoberať novinky

Vybrali sme pre Vás