FLASH NEWS
SPRAVODAJSTVO:
OKRESNÝ DOPRAVNÝ INŠPEKTORÁT OR PZ V POVAŽSKEJ BYSTRICI UPOZORŇUJE MOTORISTICKÚ VEREJNOSŤ, ŽE OD PONDELKA 04.06.2018 DLHODOBO DO 31.12.2019 BUDE NA CESTE III. TRIEDY Č. 1983 V K. Ú. MILOCHOV (ČASŤ POVAŽSKEJ BYSTRICE) V KM 5,270 AŽ 5,400, LOKÁLNE V ÚSEKU CESTY POVAŽSKÁ BYSTRICA - MILOCHOV MIMO OBCE MEDZI ČASŤAMI HORNÝ MILOCHOV A DOLNÝ MILOCHOV, ÚPLNÁ UZÁVIERKA UVEDENÉHO ÚSEKU CESTY Z DÔVODU VÝSTAVBY ZÁPADNÉHO PORTÁLU TUNELA MILOCHOV.
NAJBLIŽŠIE PODUJATIA:
MESTO POVAŽSKÁ BYSTRICA VÁS POZÝVA NA DEŇ DETÍ NA KALVÁRII, DŇA 1. JÚNA OD 13:00 HOD.
MESTO PÚCHOV VÁS POZÝVA NA MEDZINÁRODNÝ DEŇ DETÍ V KINE, V SOBOTU 1. JÚNA FILM „UGLY DOLLS“ O 15:30 HOD. A FILM „ALADIN“ O 17:30 HOD.
MESTO DUBNICA NAD VÁHOM VÁS POZÝVA NA MDD S LASTOVIČKOU, DŇA 1. JÚNA OD 9:30 HOD. NA PARKOVISKU PRED DOMOM KULTÚRY.
MESTO POVAŽSKÁ BYSTRICA VÁS POZÝVA NA BEZHRANIČNÉ VALAŠENIE, DŇA 2. JÚNA OD 9:00 NA HORSKEJ CHATE KOHÚTKA, NOVÝ HROZENKOV.
MESTO PÚCHOV VÁS POZÝVA NA PREDSTAVENIE „LORD NORTON & SLUHA JAMES“, KTORÉ SA USKUTOČNÍ DŇA 4. JÚNA O 19:00 HOD. V DIVADLE PÚCHOV.
MESTO PÚCHOV VÁS POZÝVA NA II. FOLKLÓRNY VEČER, DŇA 8. JÚNA O 19:00 HOD. V DIVADLE PÚCHOV.

Trenčín (313)

štvrtok, máj 23 2019

V Trenčíne sa tradične konala výstava regiónov, ktorá nadobudla časom už  medzinárodný charakter.

streda, máj 22 2019

Do Trenčína prišiel 15. mája prvý balík suvenírových eurobankoviek s nulovou hodnotou. Do predaja sa dostane celkovo 13 000 kusov. Z toho bude prvých 1000 najvzácnejších. Pre veľký záujem v iných mestách o bankovku so symbolom dominanty mesta je počet predaja limitovaný na osobu maximálne 4 kusy. Symbolom bankovky je pochopiteľné Trenčiansky hrad a rub zdobia významné pamiatky Európy. 

pondelok, máj 13 2019

V parku pri železničnej stanici v Trenčíne pobehoval muž, ktorý sa obnažoval a vykrikoval po okoloidúcich. Na miesto bola privolaná polícia, ktorej sa podarilo muža chytiť napriek kladenému odporu. Momentálne mu hrozia 3 roky väzenia. Išlo o muža, ktorý bol pôvodom Rumun a za podobnú trestnú činnosť bol už v minulosti stíhaní. Pýtali sme sa na polícii ako často evidujú takéto prípady v meste a ako sa treba zachovať v podobnej situácií. Všetky informácie sa dozviete v pripravovanej reportáži z Trenčína. 

pondelok, máj 13 2019

V týchto dňoch si pripomíname 74. výročie oslobodenia mesta Trenčín. Pri tejto príležitosti sa stretli zástupcovia vojska, príbuzní, vedenie mesta a kraja pri pamätníku na Brezine, kde si uctili pamiatku zosnulých, vďaka ktorým teraz žijeme v slobodnom meste. Pietny akt sa koná každoročne a tak ako každý rok, aj tento bolo viackrát spomenuté aké dôležité je pripomínať si tieto udalosti, z ktorých by sa mala poučiť každá generácia. 

pondelok, máj 13 2019

V posledných rokoch zaznamenávajú bylinky ako liečivo, dekorácia, či kulinársky doplnok veľký návrat. Rastliny boli odjakživa súčasťou medicíny a pilierom výroby liečiv. V týchto dňoch je ideálny čas, aby sme si založili našu domácu prírodnú lekárničku. Jar je obdobím, kedy sa zobúdza organizmus a práve v tomto období odporúčajú odborníci zaradiť do jedálnička zelenú potravu. Byliny sú všestranným pomocníkom pri zvýšení obranyschopnosti metabolizmu každého človeka. 

pondelok, máj 13 2019

Ministerstvo obrany Slovenskej republiky zorganizovalo po tretí krát zážitkový branný deň. Tentokrát pre žiakov stredných škôl v Trenčianskom kraji. 5 členné družstvá súťažili v rôznych disciplínach, ktoré preverili ich silu a kondíciu. Pripravený však bol aj vedomostný test, v ktorom si žiaci otestovali svoje vedomosti najmä o generálovi Milanovi Rastislavovi Štefánikovi. Najúspešnejší v celkom sčítaní boli žiaci Gymnázia Ľudovíta Štúra, ktorým gratulujeme k víťazstvu. 

štvrtok, apr 25 2019

Lesnícky deň organizuje pre verejnosť každý rok program na Štúrovom námestí v Trenčíne. Zámerom je priblížiť ľuďom prírodu a pripomenúť aké je dôležité starať sa o naše lesy. Pre návštevníkov bolo pripravených hneď niekoľko atrakcií, od cesty z lístia, dreva, pilín alebo kameňov, po ktorej ste mohli prejsť bosí a hádať kde sa práve nachádzate až po súťažné kvízy, kde ste si mohli preveriť svoje znalosti o lesoch. Z atrakcie boli nadšené najmä deti, no dôležitosť ocenili aj starší obyvatelia, ktorí si vážia prírodu a osvetovú činnosť organizátorov. 

utorok, apr 23 2019

Mestské zastupiteľstvo v Trenčíne sa zišlo v stredu 24. apríla v zasadačke Mestského úradu. Úvod bol venovaný finančnej správe, ktorú predkladala vedúca ekonomického oddelenia, poslanci vzali na vedomie aktuálny stav dlhu mesta, ktorý je ku dňu 31.marca 16,3 milióna eur. Zastupiteľstvo si vypočulo a prediskutovalo aj organizačné zmeny na mestskom úrade, ktoré sa týkali vytvorenia 3 nových pracovných miest. 

utorok, apr 23 2019

Ak ste do teraz mali pocit, že v Trenčíne nemáte kam ísť so svojimi deťmi, ak nie je ideálne počasie, budete nadšení z novootvoreného rodinného parku,ktorý sa nachádza v interiéri najväčšieho nákupného centra. V areáli na Vás čakajú preliezačky, šmýkalky, trampolíny a mnoho ďalších možností ako zabaviť deti. Radosť si tu však môžu vychutnať aj rodiča, na ktorých čaká občerstvenie, kaviareň alebo môžu využiť službu stráženia detí a zájsť do wellnesu, ktorý je v rámci priestorov parku. Zábavný rodinný park je už v týchto dňoch otvorený a čaká na malých aj veľkých návštevníkov. 

sobota, apr 13 2019

Až do nedele máte možnosť zúčastniť sa najväčšieho veľtrhu na Slovensku a nakúpiť snáď všetko, čo chýba vašej záhradke. Už na otváracom dni čelilo výstavisko obrovskému náporu návštevníkov. Minulý rok bola dokonca rekordná účasť a to takmer 41 000 návštevníkov. Výstava tradične ponúka aj časť pre poľovníkov, včelárov a zdravý životný štýl. 

Stránka 1 z 32

Najčítanejšie správySpojte sa s nami

Odoberať novinky

Vybrali sme pre Vás