FLASH NEWS
AKTUALNE:
MESTO POVAŽSKÁ BYSTRICA INFORMUJE, ŽE OD 14. 10. O 8:00 DO 17. 10. DO 18:00 BUDE CESTA V POVAŽSKEJ TEPLEJ OD AUTOBAZÁRU PO BÝVALÝ MOTOREST UZATVORENÁ Z DÔVODU PRÁC NA KANALIZÁCII.
MESTO POVAŽSKÁ BYSTRICA OPÄŤ PRINÁŠA KURZ PODNIKNI TO! PRE ZAČÍNAJÚCICH PODNIKATEĽOV, ÚVODNÝ SEMINÁR SA ZAČNE 6. NOVEMBRA O 17:30, ZÁUJEMCOVIA NÁJDU VIAC INFO A PRIHLASOVANIE NA WEBE PODNIKNITO.SK ALEBO NA OFICIÁLNEJ STRÁNKE MESTA POVAŽSKÁ BYSTRICA.
CENTRUM VOĽNÉHO ČASU V POVAŽSKEJ BYSTRICI POZÝVA NA ŠARKANIÁDU PRI VODÁRNI 18. OKTÓBRA OD 13:00 DO 15:00 NA ROZKVETE – V PRÍPADE NEPRIAZNIVÉHO POČASIA SA PODUJATIE RUŠÍ.
MESTSKÁ KNIŽNICA VLADIMÍRA ROYA PÚCHOV POZÝVA NA ČÍTANIE ROZPRÁVKY PRI PRÍLEŽITOSTI MESIACA ÚCTY K STARŠÍM – ČÍTAME DEŤOM UŽ OD 4 ROKOV, ROZPRÁVKU PREČÍTA ELENA CHYBOVÁ Z DENNÉHO CENTRA SENIOROV. 16. OKTÓBRA 2025 O 15:00 HOD. V KNIŽNICI.
MESTO DUBNICA NAD VÁHOM OZNAMUJE, ŽE OD 13. OKTÓBRA SA MESTSKÝ ÚRAD VRÁTIL NA PÔVODNÚ ADRESU BRATISLAVSKÁ 434; PARKOVACIE KARTY VYBAVÍTE V MESTSKOM INFORMAČNOM CENTRE NA NÁMESTÍ MATICE SLOVENSKEJ.

70. výročie osláv mesta Považská Bystrica prinieslo so sebou mnoho netradičných akcií.

Po prvýkrát si Považskobystričania mohli vychutnať prehliadku vojnových veteránov. Cez hlavnú križovatku prechádzalo 25 vozidiel a bolo sa skutočne na čo pozerať. Prejsť s tankom cez mesto nie je až také jednoduché. Bez gumených pásov by na ceste po takýchto vozidlách zostali ryhy a vytrhaný asfalt. Po prejazde cez mesto sa vozidlá presunuli za mestský úrad, kde si ich mohol poprezerať každý. Každé vozidlo sa špecializuje na niečo iné. Našli sa tu naozaj výnimočné kúsky. Napríklad ukrajinské auto typu Luaz. Nie všetky vozidlá boli historické. Napríklad typ tanku 172 je ešte stále vo výzbroji armády. Zrenovovať staré vozidlo dá naozaj zabrať. Možnosť obzrieť si tank, ktorý v minulosti slúžil na bojové účely sa nenaskytne každý deň a mnohí by takúto prehliadku uvítali opäť.

Čítané 5069 krát
Zahlasujte
(0 hlasov)
Kategória Z regiónu

Najčítanejšie správy



Spojte sa s nami

Odoberať novinky

Vybrali sme pre Vás