FLASH NEWS
AKTUALNE:
VLASTIVEDNÉ MÚZEUM V POVAŽSKEJ BYSTRICI VÁS POZÝVA NA VÝSTAVU MÚZY SKRYTÉ V KAMENI. POTRVÁ AŽ DO 15. 5.2026 VO VÝSTAVNEJ MIESTNOSTI VLASTIVEDNÉHO MÚZEA (BUDOVA SPŠ)
POVAŽSKÉ OSVETOVÉ STREDISKO V PB POZÝVA VŠETKÝCH PRIAZNIVCOV ZBOROVÉHO SPEVU NA KRAJSKÉ KOLO 53. ROČNÍKA CELOŠTÁTNEJ POSTUPOVEJ SÚŤAŽE A PREHLIADKY DETSKÝCH A MLÁDEŽNÍCKYCH SPEVÁCKYCH ZBOROV MLÁDEŽ SPIEVA, KTORÉ SA USKUTOČNÍ VO ŠTVRTOK 26.03. 2026 O 10.00 H V KINE MIER
MESTO PÚCHOV VÁS SRDEČNE POZÝVA NA ROZKVITNUTÉ DIVADLO VO ŠTVRTOK 26.3.2026, V AREÁLI PRED DIVADLOM 17.00 H. UROBTE SI JARNÚ, SLNEČNÚ NÁLADU PRÍJEMNOU PRECHÁDZKOU
VLASTIVEDNÉ MÚZEUM V POVAŽSKEJ BYSTRICI VÁS POZÝVA NA ZBAĽ SA A POĎ... DO NEZNÁMEJ ÁZIE. DŇA 27.03.2026 O 17.00 HOD. VSTUPNÉ DOBROVOĽNÉ
MESTO DUBNICA NAD VÁHOM VÁS SRDEČNE POZÝVA NA TRADIČNÉ PODUJATIE VEĽKÁ NOC V DUBNICI DŇA 28. 3.2026 NA JAVISKU OC ABC V ČASE OD 10.00 DO 15.00 HOD
MESTO PÚCHOV VÁS SRDEČNE POZÝVA NA PÚTAVÚ PREDNÁŠKU SLOVENSKEJ AKADÉMIE VIED S NÁZVOM VIVAT SCIENTIA! PREDNÁŠAŤ BUDE DR. MARTIN VENHARTA TÉMA: SÓLO PRE TECHNÉCIUM. KONÁ SA DŇA 30.03.2026 O 17.00 HOD V DIVADLE PÚCHOV. VSTUP VOĽNÝ

Najsledovanejšie 10 minút s...

Novembrové zasadnutie komisie prinieslo aj viacero návrhov na zmeny v organizácii dopravy.

Komisia zamietla žiadosť o zjednosmernenie vjazdu a výjazdu z parkoviska pri ZŠ Komenského smerom na Sládkovičovu, ako aj osadenie spomaľovacích prahov pri priechodoch pre chodcov vedúcich ku škole. Ich inštaláciu vylučuje fakt, že Komenského ulicou vedú trasy mestských i prímestských autobusov.
Medzi občianskymi podnetmi sa objavila sťažnosť na to, že v časti Záskalie kvalitu ani nie týždňovej cesty už testovali nákladiaky s urbárskym drevom.
Na nezodpovedných vodičov, ktorí po trávniku obiehajú zaparkované autá sa sťažovali aj obyvatelia tzv. účka na Moravskej ulici. Tu mesto zvažuje rozšírenie parkovacích miest, ktorým by ustúpili zelené plochy pri plotoch rodinných domov. Na nevhodné parkovanie pred bránami svojich domov upozorňovali majitelia nehnuteľnosí na Hollého ulici.
Na požiadavky obyvateľov ulice Janka Kráľa, aby tu bola dôslednejšie regulovaná rýchlosť a parkovanie reagoval poslanec Pevol Melišík.
Uviedol, že dopravu v tejto časti mesta rieši Štúdia vysokej školy dopravnej v Žiline, ktorá by mali byť k dispozícii v polovici decembra. Predseda komisie Cyril Crkoň prišiel s návrhom na zmenu organizácie dopravy na križovatke ulice Terézie Vansovej a Spojovej cesty.
Toto riešenie však zároveň odporuje roky presadzovanej koncepcii viesť hlavné dopravné ťahy mimo najhustejšie obývaných lokalít. Na zimu sa však značenie meniť nebude a k téme sa komisia vráti na jar.

Čítané 8055 krát
Zahlasujte
(0 hlasov)
Kategória Z regiónu

Vyhľadajte v archíve

TV Program

 
Čas Program Info
21:00 Bezbúdovci -
21:20 PU Magazín Správy z Púchova a okolia
21:40 Bývajme bezpečne -
21:50 Infotext Inzercia, informácie, trh práce, pozvánky
 

  

Spojte sa s nami

Odoberať novinky

Vybrali sme pre Vás