FLASH NEWS
AKTUALNE:
MESTO POVAŽSKÁ BYSTRICA A PX CENTRUM VÁS SRDEČNE POZÝVAJÚ NA VÝSTAVU OBRAZOV MGR. ĽUDMILY GRANCOVEJ S NÁZVOM ABSTRAKCIA, AKRYL A ENKAUSTIKA DO 18. 3.2026 V PRIESTOROCH KINA MIER
VLASTIVEDNÉ MÚZEUM V POVAŽSKEJ BYSTRICI VÁS POZÝVA NA VÝSTAVU MÚZY SKRYTÉ V KAMENI. POTRVÁ AŽ DO 15. 5.2026 VO VÝSTAVNEJ MIESTNOSTI VLASTIVEDNÉHO MÚZEA (BUDOVA SPŠ)
MESTO POVAŽSKÁ BYSTRICA ORGANIZUJE ZBIERKU POUŽITÉHO OBLEČENIA, TEXTILU, OBUVI... BUDE SA KONAŤ 16. AŽ 18. 3. 2026 OD 8.00 DO 16.00 HOD V DOME KULTÚRY (VCHOD ZOZADU OD ZUŠ)
V MESTE POVAŽSKÁ BYSTRICA SA DŇA 25. 3.2026 NA MESTSKOM ÚRADE OD 8. - 17.00 HOD BUDE KONAŤ BURZA KNÍH. DAJME KNIHÁM DRUHÚ ŠANCU, PRÍSPEVOK ZA KNIHU DOBROVOĽNÝ. KNIHY MÔŽTE DONIESŤ DO REDAKCIE POVAŽSKOBYSTRICKÝCH NOVINIEK OD 16. - 20. 3.2026

Propagovať nedostatkové remeselné učebné a študijné profesie a ukázať, že odborné vzdelávanie má perspektívu.

To bol hlavný cieľ Stavbárskeho dňa, ktorý už druhýkrát organizovala SOŠ na ulici Slovenských partizánov v Považskej Bystrici. Murári, montéri suchých stavieb, stolári, autoopravári si pripravili praktické ukážky svojej zručnosti, šikovnosti a odborných vedomostí priamo pred budovou školy. Zahanbiť sa nenechali ani strechári či inštalatéri. Zatvorené neboli ani vnútorné priestory školy, kde si mohli návštevníci pozrieť a dozvedieť sa aké možnosti štúdia škola ponúka, čo dokážu žiaci  vytvoriť svojimi rukami na odbornom výcviku a SOČ-ke, či vyskúšať si program AutoCAD. Stavbársky deň navštívilo okolo 200 žiakov základných škôl z Považskej Bystrice a širšieho okolia.

Čítané 7868 krát
Zahlasujte
(0 hlasov)
Kategória Z regiónu
Kľúčové slovo

Najčítanejšie správy



Spojte sa s nami

Odoberať novinky

Vybrali sme pre Vás