FLASH NEWS
AKTUALNE:
MESTO PÚCHOV OZNAMUJE, ŽE OD 17.10.2025 BUDÚ PREBIEHAŤ PRÁCE NA INŠTALÁCII POLOPODZEMNÝCH KONTAJNEROV NA UL. OKRUŽNÁ 52 A 58 – ĎAKUJEME ZA TRPEZLIVOSŤ A POROZUMENIE.
MŠK PÚCHOV OZNAMUJE, ŽE KRYTÁ PLAVÁREŇ A SAUNA BUDÚ DŇA 01.11.2025 ZATVORENÉ.
MESTSKÝ ÚRAD DUBNICA NAD VÁHOM A DHZ OZNAMUJÚ, ŽE 18.10.2025 OD 9:00 DO 14:00 BUDÚ PREBIEHAŤ PREVENTÍVNE PROTIPOŽIARNE KONTROLY NA ULICIACH KPT. NÁLEPKU, PALACKÉHO, KRASKOVA, JANKA KRÁĽA, PODJAVORINSKEJ, CHALUPKOVA, KUZMÁNYHO, BERNOLÁKOVA, VAJANSKÉHO, SLÁDKOVIČOVA A HVIEZDOSLAVOVA – ŽIADAME OBČANOV, ABY SA V TOM ČASE ZDRŽIAVALI VO SVOJICH BYDLISKÁCH
MESTO POVAŽSKÁ BYSTRICA OPÄŤ PRINÁŠA KURZ PODNIKNI TO! PRE ZAČÍNAJÚCICH PODNIKATEĽOV, ÚVODNÝ SEMINÁR SA ZAČNE 6. NOVEMBRA O 17:30, ZÁUJEMCOVIA NÁJDU VIAC INFO A PRIHLASOVANIE NA WEBE PODNIKNITO.SK ALEBO NA OFICIÁLNEJ STRÁNKE MESTA POVAŽSKÁ BYSTRICA.
CENTRUM VOĽNÉHO ČASU V POVAŽSKEJ BYSTRICI POZÝVA NA ŠARKANIÁDU PRI VODÁRNI 18. OKTÓBRA OD 13:00 DO 15:00 NA ROZKVETE – V PRÍPADE NEPRIAZNIVÉHO POČASIA SA PODUJATIE RUŠÍ.

Celý rok sú konkurenti, no keď ide o spoločný cieľ, dokážu sa spojiť.

Už šiesty krát sa vďaka podujatiu Zo salaša do mesta mobilizujú salašníci z regiónu Považia, aby pomohli zvyšovať konzumáciu jahňacieho mäsa. Zo svojich salašov do mesta Považská Bystrica tento rok prišli ovčiari z Praznova, Papradna, Pružiny, Orlového, Slopnej aj Udiče. Na začiatku bolo treba bojovať s predsudkami o typickej chuti tohto mäsa. Čím je ovca staršia tým je typická chuť výraznejšia. Vedeli ste, že najlepší guláš je práve z nej? Na návštevníkov však čakali špeciality výlučne z jahňacieho mäsa. Návštevníci si popri pochutnávaní na týchto špecialitách mohli na vlastné oči pozrieť ťahanie syrových nití a súťaž v pití žinčice. Čerstvo naťahané nite mohli následne aj vyskúšať. Deti sa potešili najmä pohľadom na živé ovce, kozy a jahniatka. Aj napriek dažďovým kvapkám pritiahlo podujatie Zo salaša do mesta množstvo ľudí. O chutné a zdravé výrobky sa postarali ovčiari, o autentickú atmosféru salaša ovečky a o dobrú náladu folkloristi z Papradna a Maríkovej.

Čítané 9717 krát
Zahlasujte
(1 Hlas)
Kategória Z regiónu
Kľúčové slovo
utorok, Jan 17 2023 0 komentárov
S novou kategorizáciou nemocníc

Ministerstvo zdravotníctva zverejnilo novú kategorizáciu nemocníc. Tie boli rozdelené do

utorok, mar 07 2023 0 komentárov
Stretnutie bývalých motocyklových

Bývalí motocykloví pretekári sa stretli v obci Vydrná. Pod hlavičkou Slovenskej

piatok, nov 11 2022 0 komentárov
Postava drotára v literatúre

Dubnický kaštieľ hostil vernisáž k výstave s názvom Postava drotára v literatúre. Svojim

Spojte sa s nami

Odoberať novinky

Vybrali sme pre Vás