Možnosť usporiadať ich dostalo mesto Púchov ako jediné na Slovensku. Takmer 100 mažoretkových súborov sa zišlo na zimnom štadióne v Púchove, aby počas štyroch dní čo najlepšie reprezentovali svoje krajiny na Majstrovstvách Európy v mažoretkovom športe.
Otvárací ceremoniál sa niesol v duchu slovenského folklóru. Uhostiť takmer 4000 účastníkov z Európy bola pre mesto Púchov skutočne výzva.
Majstrovstvá Európy mažoretiek podporil aj TSK. Trenčiansky župan zároveň pozval súťažiacich na prehliadku zaujímavých miest v kraji.
Počas slávnostného otvorenia sa spolu predstavili súbory z 12 krajín Európy. Slovenských súborov prišlo 24, medzi nimi aj Bona z Považskej Bystrice, či domáci súbor Nelly, ktorého členky sú majsterkami Európy a sveta vo viacerých kategóriách.
Podporiť súťažiace z nášho regiónu a zažiť tak neopakovateľnú atmosféru ste mohli do nedele 10. júla. Výsledky súťaže budú zverejnené v športových správach.