FLASH NEWS
AKTUALNE:
POVAŽSKÉ OSVETOVÉ STREDISKO V PB PREDLŽUJE VÝSTAVU THE LANDSCAPE & WILDLIFE DO 30. NOVEMBRA 2025
MESTO POVAŽSKÁ BYSTRICA VÁS SRDEČNE POZÝVA NA VÝSTAVU NEPROFESIONÁLNEJ VÝTVARNEJ TVORBY TROCH AUTOROV Z POVAŽSKEJ BYSTRICE OD 4. DO 26. NOVEMBRA 2025, V PRIESTOROCH KINA MIER
MESTO PÚCHOV VÁS SRDEČNE POZÝVA NA VERNISÁŽ VÝSTAVY - SVET BÁBIK. VÝSTAVA POTRVÁ DO 7. JANUÁRA 2026, VSTUP VOĽNÝ
MESTO POVAŽSKÁ BYSTRICA VÁS POZÝVA NA VIANOČNÚ BURZU KNÍH A HRAČIEK. VENOVAŤ DETSKÉ KNIHY ALEBO HRAČKY MÔŽETE NA MESTSKOM ÚRADE - DO REDAKCIE POVAŽSKOBYSTRICKÝCH NOVINIEK (Č. D. 126) V TERMÍNE OD 24. DO 28. NOVEMBRA. BURZA SA USKUTOČNÍ 3. DECEMBRA OD 8.00 DO 17.30 HOD. ZA DOBROVOĽNÝ PRÍSPEVOK. VÝŤAŽOK TENTORAZ POPUTUJE MATERSKÉMU CENTRU VČIELKA
MESTO DUBNICA NAD VÁHOM VÁS SRDEČNE POZÝVA 30. NOVEMBRA 2025 O 17.00 HOD NA NÁMESTIE MATICE SLOVENSKEJ, KDE S OBČANMI SLÁVNOSTNE ZAPÁLI PRVÚ SVIEČKU NA ADVENTNOM VENCI A ROZŽIARI VIANOČNÝ STROMČEK

Viete, že Josif Visaronovič Stalin bol ešte donedávna čestným občanom mesta Trenčín?

Dnes je to už inak. Trenčianski poslanci mu titul odňali. Nebolo to však jednoduché. Počas vyčerpávajúcej diskusie sa zdalo, že dejiny každý vníma inak. Riešilo sa aj to, či je vôbec možné občianstvo odňať.
Stalin prišiel o titul čestného občana v tej istej budove, kde ho v apríli 1947 aj získal. Návrh predniesol primátor mesta, ktorý apeloval najmä na to, čo Stalin spôsobil miliónom nevinných ľudí.
Poslanci v diskusii vytkli trenčianskemu primátorovi populizmus. Ale i to, že rieši veci, ktoré Trenčanov v súčasnosti nezaujímajú.
Podľa Bírošovej obyvateľov už viac trápia nepokosené a špinavé ulice mesta.

Čítané 5879 krát
Zahlasujte
(0 hlasov)
Kategória Z regiónu

Najčítanejšie správy



Spojte sa s nami

Odoberať novinky

Vybrali sme pre Vás