FLASH NEWS
AKTUALNE:
MESTO PÚCHOV OZNAMUJE, ŽE Z DÔVODU REKONŠTRUKCIE PLYNOVODU NA ŠTEFÁNIKOVEJ ULICI NEBUDE OD 8. APRÍLA 2026 DO ODVOLANIA DOČASNE OBSLUHOVANÁ AUTOBUSOVÁ ZASTÁVKA: PÚCHOV, DIVADLO. CESTUJÚCI MÔŽU VYUŽIŤ NÁHRADNÉ ZASTÁVKY HOLLÉHO A NÁMESTIE SLOBODY. ZÁROVEŇ UPOZORŇUJE NA POSUN ZASTÁVKY 1. MÁJA I. (V SMERE NA ŠTADIÓN) BLIŽŠIE KU KRUHOVÉMU OBJAZDU. TAKTIEŽ BUDE ÚPLNE UZAVRETÉ AUTOBUSOVÉ NÁSTUPIŠTE PÚCHOV, AS CONTI. Z TOHTO DÔVODU DÔJDE K ÚPRAVE TRÁS LINIEK MAD, KTORÉ NA TÚTO STANICU NEBUDÚ ZACHÁDZAŤ. AKO NÁHRADU MÔŽU CESTUJÚCI VYUŽIŤ ZASTÁVKY NA SPOJOVEJ ULICI, KTORÉ BUDÚ ZRIADENÉ A UMIESTNENÉ OBOJSTRANNE NA PRIĽAHLEJ KOMUNIKÁCII
MESTO PÚCHOV OZNAMUJE, ŽE V DŇOCH OD 7. 4. DO 13. 4. 2026 BUDE MESTSKÝ ŠATNÍK ZATVORENÝ. PROSÍME POČAS TÝCHTO DNÍ NENOSIŤ ŠATSTVO DO ŠATNÍKA ANI HO NECHÁVAŤ PRED DVERAMI. MESTSKÝ ŠATNÍK BUDE OPÄŤ K DISPOZÍCII OD 14. 4. 2026
KLUB SLOVENSKÝCH TURISTOV MANÍN POVAŽSKÁ TEPLÁ A MESTO POVAŽSKÁ BYSTRICA VÁS POZÝVAJÚ NA JILEMNICKÉHO 25KU DŇA 12.4.2026 OD 7 - 10.00 HOD ZO ZÁKLADNEJ ŠKOLY V POVAŽSKEJ TEPLEJ. KYVADLOVÁ DOPRAVA PO TRASE MHD Č. 5 ZADARMO. KULTÚRNY PROGRAM OD 12 - 16.00 HOD
VLASTIVEDNÉ MÚZEUM V POVAŽSKEJ BYSTRICI VÁS POZÝVA NA VÝSTAVU MÚZY SKRYTÉ V KAMENI. POTRVÁ AŽ DO 15. 5.2026 VO VÝSTAVNEJ MIESTNOSTI VLASTIVEDNÉHO MÚZEA (BUDOVA SPŠ)

Druhá polovica roka 2017 by mala priniesť ďalšiu turisticky zaujímavú cyklotrasu v Trenčianskom regióne, ktorá spojí dva hrady.

Brumov na českej strane a Trenčiansky hrad na slovenskej strane. Ich spojenie však nie je náhodné, pretože v minulosti patrili pod jedno panstvo. Nové úseky sa budú napájať na už existujúcu cyklotrasu medzi Horným Srním a Nemšovou. Medzi Horným Srním a Nemšovou sa cyklotrasa už pred dvoma rokmi vybudovala. Okrem úseku od mesta Nemšová po železničný most v Trenčíne je potrebné vybudovať aj úsek v katastri obce Horné Srnie. Financovanie projektu je naplánované zo zdrojov Európskej únie z programu cezhraničnej spolupráce, pričom zahraničným partnerom bude Česká republika. Momentálne bolo spustené verejné obstarávanie na zhotoviteľa projektovej dokumentácie. 

Cyklotrasa na slovenskej strane začne pri štátnej hranici v obci Horné Srnie, kde bude vybudovaný zhruba kilometrový úsek. Potom sa napojí na existujúcu cyklotrasu medzi Horným Srním a Nemšovou. V ďalšom úseku bude využívať ochrannú hrádzu Vláry po ústi do rieky Váh a ďalej po ochrannej hrádzi bude pokračovať až do Skalky nad Váhom. Tam by mala prechádzať popod diaľnicu a cez potok Súčanka okolo turisticky obľúbeného Benediktínského kláštora na Veľkej Skalke, smerom cez obec Zamarovce až po starý železničný most v Trenčíne a odtiaľ po brány Trenčianskeho hradu.

Čítané 6719 krát
Zahlasujte
(0 hlasov)
Kategória Z regiónu

Najčítanejšie správy



Spojte sa s nami

Odoberať novinky

Vybrali sme pre Vás