FLASH NEWS
TRABANTMI A JAWOU INDONÉZIOU A AUSTRÁLIOU CESTOVATEĽSKÁ PREZENTÁCIA MAREKA SLOBODNÍKA ŠTVRTOK 26.05.2016 O 19:00 HOD V DUBNICI NAD VÁHOM MESTSKÝ DOM KULTÚRY.
15. ROČNÍK TURISTICKÉHO STRETNUTIA SLOVÁKOV A ČECHOV V JAVORNÍKOCH BEZHRANIČNÉ VALAŠENIE SA USKUTOČNÍ 29.5.2016 NA HORSKEJ CHATE KOHÚTKA, NOVÝ HROZENKOV.
OBČIANSKE ZDRUŽENIE KLUB PRIESKUMNÍK – PATHFINDER A MESTO POVAŽSKÁ BYSTRICA VÁS POZÝVA NA 14. ROČNÍK PODUJATIA: NA BICYKLOCH OKOLO PRIEHRADY 29.05.2016 O 10:00 HOD, PRI HYPERNOVE V PB - ZELENO-BIELY STAN.
LIJAVEC: HRA SO SKUTOČNÝM DAŽĎOM. DIVADELNÁ HRA GENIÁLNEHO MYSLITEĽA JÁRU CIMRMANA, KTORÚ NAŠTUDOVAL SPOLOK „DIVADLO NAHODILÝCH OCHOTNÍKU (DNO) Z VIZOVÍC. NEDEĽA 29. MÁJA 2016 O 18:00 HOD, PARČÍK PRI KULTÚRNEJ BESEDE V NOVEJ DUBNICI (V PRÍPADE NEPRIAZNIVÉHO POČASIA KULTÚRNA BESEDA).
ODDELENIE KULTÚRY A ŠPORTU MSÚ NOVÁ DUBNICA VÁS POZÝVA NA KONCERT MILO KRÁĽ A BARBORA ŠVIDRAŇOVÁ 4. JÚNA 2016 O 19:00 HOD KINO PANOREX NOVÁ DUBNICA.
ŠTYRIA NA KANAPE – ZARUČENE NEVERNÁ KOMÉDIA. 6.6.2016 O 19:00 HOD V MSDK DUBNICA NAD VÁHOM. OBSADENIE: PETRA POLNIŠOVÁ, EMIL HORVÁTH, HENRIETA MIČKOVICOVÁ, RICHARD STANKE, ĽUBOŠ KOSTELNÝ.

Na 3 hektároch v areáli bývalého poľnohospodárskeho družstva Bolešov v obci Kameničany vyrástli skleníky na pestovanie rajčín.

Umožnia efektívne využitie zostatkového tepla z bioplynovej stanice a zvýšia zamestnanosť. Firma nemá v pláne konkurovať domácim pestovateľom, ale špecializovať sa na dovážané druhy. Skleníky by  mali ročne vyprodukovať 800 ton rajčín, bez použitia chémie.  Ani spôsob pestovania by nemal zaťažiť životné prostredie. Investícia vo výške 5.5 milióna eur prinesie aj viac ako 20 nových pracovných príležitostí. Záujem prejavili najmä domáci. 1. skleník s celoročnou produkciou rajčín na Slovensku by sa mal do decembra naplno zaplniť rajčinami.

Čítané 6339 krát
Zahlasujte
(4 hlasov)
Kategória Z regiónu
Kľúčové slovo

Najčítanejšie správySpravodajstvo v obrazoch

 
3. ročník Medzinárodnej súťaže v spoločenských tancoch Aupark Dance Cup sa uskutočnil tento víkend v...
Komfortnejšie podmienky pre športovcov sa chystajú v Šebešťanovej, v miestnej časti Považskej Bystrice.
Príjemné teplé víkendy lákajú do prírody a na výlety.
Míľa pre mamu sa na Slovensku koná už 13 rokov.

Spojte sa s nami

Odoberať novinky

Vybrali sme pre Vás