FLASH NEWS
OZNAMY:
FOTOROZKVET 2016 - 16. ROČNÍK LETNEJ FOTOGRAFICKEJ SÚŤAŽE NA SÍDLISKU ROZKVET. SÚŤAŽNÉ TÉMY: 1. POVAŽSKÁ BYSTRICA - MOJE MESTO, 2. ZAOSTRENÉ NA ČLOVEKA..., 3. Z DENNÍKA CESTOVATEĽA. PODROBNÉ PODMIENKY FOTOGRAFICKEJ SÚŤAŽE SÚ ZVEREJNENÉ NA INTERNETOVEJ STRÁNKE MESTA WWW.POVAZSKA-BYSTRICA.SK
KLUBOVÁ VÝSTAVA FOTOGRAFIÍ 2016 ČLENOV FOTOKLUBU FÉNIX 24.6. – 31.8.2016 V KINE MIER POVAŽSKÁ BYSTRICA.
COUNTRY POD HVIEZDAMI 23.7.2016 AMFITETER V PRAZNOVE.
PRAZNOVSKÉ FOLKLÓRNE SLÁVNOSTI 17. ROČNÍK SA BUDÚ KONAŤ 7.8.2016 V AMFITEÁTRI V PRAZNOVE.
HELENSK HODOV SLVNOSTI BUD 21.8.2016 NA SDLISKU ROZKVET.
5.- 14.8. VRCHTEPL EXPEDCIA PERZEIDY POZOROVANIE METEORICKHO ROJA
NOVODUBNICKÉ KULTÚRNE LETO 2016: NEDEĽA 24.7. O 17:00 HOD., MIEROVÉ NÁMESTIE DYCHOVÁ HUDBA BODOVANKA. POCHÁDZA Z OBCE KRIVOSÚD – BODOVKA, KTORÁ LEŽÍ V BLÍZKOSTI BECKOVSKÉHO HRADU. REPERTOÁR POZOSTÁVA Z KLASICKÝCH SKLADIEB PRE DYCHOVÚ HUDBU A VLASTNÝCH SKLADIEB.
NOVODUBNICKÝ MARATÓN 2016: 22. ROČNÍK NOVÁ DUBNICA 27.8.2016. NAJSTARŠÍ MTB MARATÓN NA SLOVENSKU A OTVORENÉ MAJSTROVSTVÁ JEDNOKOLIEK SR.
STRETNUTIE HELIGONKÁROV HORNÁ MARIKOVÁ. JEDNOTA DÔCHODCOV PORIADA DŇA 31.7.2016 O 13:00 HOD. 9. ROČNÍK STRETNUTIA HELIGONKÁROV V AMFITEÁTRI PRI OBECNOM ÚRADE. PREDSTAVIA SA HELIGONKÁRI ZO SLOVENSKA A MORAVY.
NOVODUBNICKÉ KULTÚRNE LETO 2016: NEDEĽA 31.7. O 17:00 HOD., MIEROVÉ NÁMESTIE TRIO BAND Z OMŠENIA. DIEVČENSKÁ HUDOBNÁ SKUPINA BOLA ZALOŽENÁ V ROKU 2011. HRÁ V ZLOŽENÍ JANKA UHERKOVÁ – KLÁVESY, BARBORKA UHERKOVÁ – SPEV A KRISTÍNKA KIACOVÁ – SPEV. TEŠIŤ SA MÔŽETE NA OBĽÚBENÉ ĽUDOVÉ PESNIČKY.
PRERUŠENIE DODÁVKY TEPLA A TEPLEJ ÚŽITKOVEJ VODY. SPOLOČNOSŤ TEPLO GGE S.R.O. POVAŽSKÁ BYSTRICA OZNAMUJE SVOJIM ODBERATEĽOM TEPLA, ŽE V ZMYSLE § 26, ODS. 1, PÍSM. A) ZÁKONA Č. 657/2004 O TEPELNEJ ENERGETIKE BUDE Z DÔVODU VYKONÁVANIA PLÁNOVANÝCH OPRÁV, ÚDRŽBY A REVÍZIÍ ENERGETICKÝCH ZARIADENÍ PRERUŠENÁ DODÁVKA TEPLA A TEPLEJ ÚŽITKOVEJ VODY PRE VŠETKÝCH ODBERATEĽOV NAPOJENÝCH NA HORÚCOVODNÝ ROZVOD TEPLA SCZT Z TEPLÁRNE POVAŽSKÁ BYSTRICA, S.R.O., T. J. SÍDLISKÁ STROJÁRENSKÁ ŠTVRŤ, STRED, DOMANIŽANKA, LÁNY, ROZVKET A SNP V DŇOCH 30.07.2016 AŽ 31.07.2016. DODÁVKA BUDE OBNOVENÁ DŇA 31. 07. 2016 PO UKONČENÍ PRÁC.
POLICAJN SPRVY:
VYŠETROVATEĽ ODBORU KRIMINÁLNEJ POLÍCIE Z TRENČÍNA VZNIESOL OBVINENIE ZO ZLOČINU KRÁDEŽE A PREČINU PORUŠOVANIA DOMOVEJ SLOBODY VOČI 17-ROČNÉMU ROMANOVI Z TRENČÍNA. OBVINENÝ SA 09. JÚNA V DOOBEDŇAJŠÍCH HODINÁCH V OBCI SVINNÁ, OKR. TRENČÍN CEZ POOTVORENÉ OKNO NA VENTILAČKU DOSTAL DO RODINNÉHO DOMU, KDE ZO STOLA NA CHODBE ODCUDZIL NOTEBOOK. MAJITEĽOVI BOLA KRÁDEŽOU SPÔSOBENÁ ŠKODA VO VÝŠKE 400 EUR. DŇA 19. JÚLA V DOOBEDŇAJŠÍCH HODINÁCH OBVINENÝ PRIŠIEL OPÄŤ DO OBCE SVINNÁ K TOMU ISTÉMU DOMU, KDE CEZ POOTVORENÉ OKNO NA VENTILAČKU SA DOSTAL DO PRIESTOROV RODINNÉHO DOMU. NÁSLEDNE ODCUDZIL NOTEBOOK V HODNOTE CCA 440 EUR. OBVINENÉMU V PRÍPADE DOKÁZANIA VINY HROZÍ TREST ODŇATIA SLOBODY NA TRI AŽ DESAŤ ROKOV. TRESTNÉ SADZBY ODŇATIA SLOBODY SA U MLADISTVÝCH ZNIŽUJÚ NA POLOVICU. POLÍCIA UPOZORŇUJE OBČANOV STAROSTLIVO ZAMYKAJTE DVERE A ZATVÁRAJTE OKNÁ. NEZABÚDAJTE ANI NA PODKROVIE, POSCHODIE, MALÉ STREŠNÉ OKNÁ A PIVNIČNÉ OKNÁ. ZLODEJ JE SCHOPNÝ DOSTAŤ SA DO VNÚTRA KAŽDÝM OTVOROM VÄČŠÍM AKO ĽUDSKÁ HLAVA. OBČANIA BY SI MALI ZAMYKAŤ NIELEN SVOJE VCHODOVÉ BRÁNKY, ALE AJ VCHODOVÉ DVERE, KTORÉ SI PÁCHATELIA BEZ VYZVANIA NERAZ OTVORIA AJ SAMY. POLÍCIA RADÍ, ABY POŠKODENÍ IHNEĎ KONTAKTOVALI POLÍCIU NA BEZPLATNOM TELEFÓNOM ČÍSLE 158.
VYŠETROVATEĽ ODBORU KRIMINÁLNEJ POLÍCIE Z TRENČÍNA VZNIESOL OBVINENIE VO VECI PREČINU NEDOVOLENEJ VÝROBY OMAMNÝCH A PSYCHOTROPNÝCH LÁTOK, JEDOV A PREKURZOROV, ICH DRŽANIE A OBCHODOVANIE S NIMI VOČI 23-ROČNÉMU MARTINOVI Z OKR. TRENČÍN. OBVINENÝ 20. MÁJA VO VEČERNÝCH HODINÁCH NA PARKOVISKU V OBCI MELČICE – LIESKOVÉ, OKR. TRENČÍN U SEBA PRECHOVÁVAL MIKROTÉNOVÉ VRECKO S OBSAHOM MARIHUANY. ZADRŽANÉ MNOŽSTVO MARIHUANY ZODPOVEDÁ MINIMÁLNE PIATIM OBVYKLÝM JEDNORAZOVÝM DÁVKAM DROGY. OBVINENÉMU MUŽOVI HROZÍ V PRÍPADE DOKÁZANIA VINY TREST ODŇATIA SLOBODY AŽ NA PÄŤ ROKOV.

Na 3 hektároch v areáli bývalého poľnohospodárskeho družstva Bolešov v obci Kameničany vyrástli skleníky na pestovanie rajčín.

Umožnia efektívne využitie zostatkového tepla z bioplynovej stanice a zvýšia zamestnanosť. Firma nemá v pláne konkurovať domácim pestovateľom, ale špecializovať sa na dovážané druhy. Skleníky by  mali ročne vyprodukovať 800 ton rajčín, bez použitia chémie.  Ani spôsob pestovania by nemal zaťažiť životné prostredie. Investícia vo výške 5.5 milióna eur prinesie aj viac ako 20 nových pracovných príležitostí. Záujem prejavili najmä domáci. 1. skleník s celoročnou produkciou rajčín na Slovensku by sa mal do decembra naplno zaplniť rajčinami.

Čítané 6734 krát
Zahlasujte
(4 hlasov)
Kategória Z regiónu
Kľúčové slovo

Najčítanejšie správySpravodajstvo v obrazoch

 
Trenčiansky kraj podáva žiadosť na získanie financií na projekt TreBuChet - Trenčín, Bučovice, chránime...
Vidieť na kúpalisku pár týždňové bábätko je dnes takmer bežné.
Vymyslieť zaujímavé činnosti počas letných prázdni pre naše ratolesti nie je vždy jednoduché.
Minuloročný monitoring stavu peších komunikácií v meste Žilina, ktorý za účasti poslancov mestského...

Spojte sa s nami

Odoberať novinky

Vybrali sme pre Vás